Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-03-03

Parlamentarai dega žalią šviesą prostitutėms

  
Parlamentarai dega žalią šviesą prostitutėms Jungtinės Karalystės politikai siūlo bausti prostitučių paslaugomis pasinaudojusius vyrus.

Po metus trukusio parlamentinio tyrimo, Jungtinės Karalystės ministrai gavo pasiūlymą keisti prostitucijos įstatymą. Projekto šalininkai pataria sekti Skandinavijos šalių pavyzdžiu ir bausti už seksą mokančius asmenis, rašė independent.co.uk.

 Naujo įstatymo taikiniais taptų sąvądautojai, besisukantys milijardus nešančiame žmonių prekybos versle bei prostitučių klientai. Projekto autorių teigimu, šiuo metu įstatymai nukreipti prieš moteris, kurios dažnai verčiamos parduoti savo kūną.
Pirmasis žingsnis įgyvendinant naują pataisą turėtų būti prostitučių pirkimo prilyginimas smurtui prieš moterį. Taip pat iš statuto siūloma pašalinti draudimą siūlyti savo teikiamas sekso paslaugas, už ką dažniausiai baudžiamos prostitutės. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje legalu mokėti už seksualines paslaugas bei gauti užmokestį už jų atlikimą. Kita vertus, seksualinių paslaugų siūlymas, sąvadavimas bei viešnamiai – draudžiami.
 
Esamo įstatymo spragos leidžia vyrams likti nenubaustiems už lytinius santykius su nepilnametėmis bei vešėti prekybos žmonėmis verslui. Leiboristas Gavinas Shukeris portalui teigė, jog dabartinis Jungtinės Karalystės prostitucijos įstatymas nėra efektyvus: „Siunčiame neaiškius signalus apie tai, kaip mes įsivaizduojame prostituciją. Iš esmės, šiuo metu pirmenybę teikiame klientams, o ne pažeidžiamoms ir dažnai ne savo noru išnaudojamoms moterims bei mergaitėms. Galiojantys teisės aktai – sudėtingi, painūs ir neveiksmingi, tad būtina juos keisti“.
 
Naujųjų įstatymo pataisų kritikai įsitikinę, kad tokie veiksmai tik skatins sąvadautojus trauktis į pogrindį ir pardavinėjamoms moterims bus dar sunkiau ištrūkti. Į teisės aktą planuojama įtraukti bausmę už naudojimąsi nepilnametės prostitutės paslaugomis. Iki šiol klientas mokėjęs už 13 metų sulaukusios mergaitės seksualines paslaugas, galėjo išvengti kaltinimų vaikų išnaudojimu. Klientas, teisme įrodęs, kad lytinio akto metu tikėjo, jog prostitutė yra 18 metų, negaudavo net piniginės bausmės.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Nusikaltimai,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar galima pastoti nuo Valerijono lašų?
– Galima, jei Valerijonas pakankamai jaunas.