Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-06-11

Pigių prekių parduotuvėms iškilo bankroto grėsmė

  
Pigių prekių parduotuvėms iškilo bankroto grėsmė
© James Cridland nuotr.
JK šiuo metu veikia per 350 „Poundworld“ parduotuvių, jose dirba per 5 tūkst. žmonių.
Parduotuvių valdymą perima administratorius, o tai tik patvirtina, kad tinklas turi rimtų finansinių sunkumų

Teigiama, kad itin pigių prekių parduotuvių tinklas „Poundworld“ atsidūrė itin sudėtingoje situacijoje, o tūkstančiai tinklo darbuotojų gali likti be veiklos.

Šiuo metu visoje Jungtinėje Karalystėje veikia 355 tinklo parduotuvės, kuriose per savaitę apsilanko po maždaug 2 milijonus pirkėjų. Juos čia vilioja prekės, kainuojančios iki 1 svaro sterlingų.
Dabartiniai savininkai anksčiau buvo prabilę apie veiklos sunkumus ir pranešė apie derybas dėl tinklo pardavimo investuotojui – britų kapitalo bendrovei „R Capital“, tačiau patvirtinta, kad šis sandoris žlugo.
 
Pirmadienį paskelbta, kad „Poundworld“ valdymą perima administratorius, o tai tik patvirtina, kad tinklas turi rimtų sunkumų, kuris gali baigtis labai liūdnai, galbūt net bankrotu.
 
„Kaip ir dauguma kitų mažmenininkų, „Poundland“ kenčia dėl didėjančių produkcijos kainų, infliacijos, mažėjančio pirkėjų skaičiaus bei didėjančios konkurencijos.
 
Aplinka išlieka itin sudėtinga, todėl bendrovė siekė restruktūrizacijos. Deja, šis žingsnis buvo neįmanomas. Bus bandoma parduoti parduotuvių tinklą ar bent dalį jo“, – sakė admnistravimą perėmusi apskaitos ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“.
 
Anot jos atstovų, darbuotojai artimiausiu metu nebus atleidžiami – parduotuvės šiuo metu suteikia darbo vietas 5,1 tūkst. žmonių.
 
„Poundworld“ 2016-2017 metais patyrė 17 mln. svarų sterlingų nuostolį, o ankstesni veiklos metai irgi buvo nuostolingi – bendrovė prarado 5,4 mln. £.
„Nepaisant investicijų ir verslo stiprinimo mažėjantys pardavimai bei besikeičianti vartotojų elgsena stipriai paveikė tinklą, todėl teko priimti itin sudėtingą sprendimą ir perduoti veiklą administratoriui“, – sakoma bendrovės pranešime.
 
Praėjusią savaitę apie parduotuvių uždarymus ir masinius darbuotojų atleidimus pranešė kitas garsus JK parduotuvių tinklas „House of Fraser“.
 
  

Žymos: bankrotas, finansiniai sunkumai, poundworld

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nieko nesuprantu: aš gaunu 600 £, vyras dar 800 £, butelių priduodame už 400 £, ir vis neužtenka pinigų...