Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   newstalk.com   |   2016-07-06

Po Brexit JK dramatiškai sumažėjo darbo pasiūlymų

  
Po Brexit JK dramatiškai sumažėjo darbo pasiūlymų
© pixabay.com
Baiminamasi, jog ims trūkti aukštos kvalifikacijos darbuotojų

„Financial Times“ duomenimis, savaitę prieš referendumą darbo pasiūlymų Jungtinėje Karalystėje skaičius siekė 1.5 milijono. Bet po birželio 23 dieną vykusio referendumo darbo pasiūlymų skaičius sumažėjo iki 820 tūkst.


Konsultacijų bendrovės „CEB TalentNeutron“ duomenimis, Jungtinėje Karalystėje dirba 2.2 milijonai Europos Sąjungos šalių piliečių, daugumą kurių yra atvykę iš Lenkijos, Rumunijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Lietuvos. Bendrovės teigimu, nedarbingumo lygis Jungtinėje Karalystėje yra nedidelis, o darbuotojaiES šalių sudaro tik 5 proc. visos darbo jėgos.
Referendumas vyko tuo metu, kai šalyje yra jaučiamas padidėjęs priešiškumas imigrantams, kuriuos „Brexit“ šalininkai kaltino atimant darbus iš vietinių. Tačiau pasak „CEB TalentNeutron“, nemaža dalis Jungtinės Karalystės bendrovių susiduria su vietinių kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, todėl jie ieško potencialių darbuotojų tarp Europos Sąjungos šalių piliečių. Tai ypač aktualu technologijos ir finansų sektoriuose.
 
JK pasitraukus iš ES, pasijus aukštos kvalifikacijos darbuotojų stygius, kurių nepavyks greitai pakeisti. Šalis turės vykdyti švietimo ir darbo vystymosi programas, o tuo tarpu kentės šalies ekonomika.
 
  

Žymos: Referendumas, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas rašo tarnybinį prašymą vyriausiojo komisaro vardu:
„…dėl sunkios materialinės padėties prašyčiau jūsų išduoti radarą ir pervesti mane į Kelių policijos policininko pareigas…“