Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theweek.co.uk   |   2016-03-31

Rytoj didėja minimali alga

  
Rytoj didėja minimali alga
© pixabay.com
Minimalaus atlyginimo didinimas tiesiogiai paveiks milijonus žmonių.

Nuo balandžio 1-osios Jungtinėje Karalystėje 50 pensų didėja minimalus valandinis atlyginimas, tai teigiamai paveiks apie puspenkto milijono darbuotojų.

Nuo rytojaus minimalus valandinis atlyginimas sieks 7,20 £ vietoje dabartinio 6,70 £. Darbdaviai algą kelti bus priversti mažiausiai 4,5 mln. darbuotojų, kurie šiuo metu JK dirba už minimalų atlyginimą.
40 valandų už minimalią algą per savaitę dirbantiems žmonėms kas savaitę bus priskaičiuoti papildomi 20 svarų sterlingų.  
 
Tokio vyriausybės žingsnio nauda neabejojama, nors yra ir teigiančių, kad minimalaus atlyginimo didinimas turės ir skaudžių pasekmių: jis esą darbdaviams kainuos milžiniškas papildomas išlaidas ir dėl to teks atleisti nemažai darbuotojų. Vien mažmeninės prekybos sektoriuje su darbu gali tekti atsisveikinti apie 900 tūkst. žmonių, teigia prekybininkus vienijantis Britų mažmeninės prekybos konsorciumas (British Retail Consortium).
 
Tačiau verslas neigiamomis įžvalgomis dalijasi kasmet prieš kylant minimaliam atlyginimui, o situacija – priešingai – gerėja: sukuriama daugiau darbo vietų.
 
Maža to, didžiausi darbdaviai – prekybos centrų valdytojai – nelaukė, kol valdžia nurodys kelti algas ir patys moka daugiau nei minimalų atlyginimą. „Aldi“ jau moka mažiausiai 8,40 £, „Lidl“ ir “Morrisons“ – po 8,20 £, „Tesco“ – 7,62 £, o „Sainsbury’s“ – 7,36 £ per valandą.
Minimalai alga per penkerius metus JK pakilo daugiau nei 1 £, pastaruosius dvejus metus jos kilimo šuoliai didesni nei anksčiau. Manoma, kad 2020 metais JK už valandą darbo bus mokami 9 svarai sterlingai.
 
  

Žymos: Minimalus atlyginimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skelbimas psichiatrijos skyriuje:

„Pacientų nuomonė gali nesutapti su medicinos personalo nuomone.“