Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Viktorija Rinkevičiūtė   |   2015-09-17

Skaitytojo skundas: įdarbinimo agentūra Anglijoje paliko „ant ledo”

  
Skaitytojo skundas: įdarbinimo agentūra Anglijoje paliko „ant ledo”
© geograph.co.uk nuotr.
Į įdarbinimo agentūros pinkles įkliuvęs Mykolas liko vienas klaidžioti Lutono gatvėse.
Man ten nepatiko: kažkoks lūšnynas, nuvalkiota viskas, išlaužyta.

Svajonė sunkiai dirbant užsienyje užsidirbti pinigų studijoms ir už tą svajonę atiduotos paskutinės santaupos įdarbinimo agentūrai Lietuvoje. Tačiau prieš daugiau nei savaitę iš mažo Lietuvos miestelio išvykusio „Tiesos” herojaus realybė Anglijoje – klaidžiojimas Lutono gatvėse ieškant, kur prisiglausti, ir nežinant, ar pažadėtas darbas fabrike tikrai jo laukia.

„Tiesos” redakciją pasiekė žinia apie Lutone klaidžiojantį jaunuolį iš Lietuvos, kurį esą apgavo įdarbinimo agentūra ir jis Anglijoje turbūt liko ir be būsto, ir be darbo.
Susisiekus su 19-ečiu Mykolu (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) iš mažo miestelio Žemaitijoje paaiškėjo, kad pavojaus signalas – tikrai ne melagingas. Mykolas prisipažino įkliuvęs į gerai žinomos Lietuvoje įdarbinimo agentūros, turinčios biurų tinklą didžiuosiuose miestuose, pinkles.
 
„Bandžiau laimę važiuoti per įdarbinimo agentūrą ir, kaip sakant, likau ant ledo,” - „Tiesai” skundėsi vaikinas, norėjęs pinigų studijoms užsidirbti Anglijoje.
 
Jis į įdarbinimo agentūrą kreipėsi dėl žadėto darbo Švedijoje, kaip pats sakė, „fabrike, kažkur prie kiaušinių.” Mykolas agentūrai pristatė ir pažymą apie tai, kad nėra teistas, visus gerą sveikatą patvirtinančius ir kitus dokumentus, kurių prašė agentūra.
 
„Ir liko gal kokios trys dienos iki kelionės į Švediją, kai jie man parašė elektroninį laišką, kad manęs nepasirinko darbdavys, o jie, atseit, vykdydami savo įsipareigojimus, siūlo man vyktį į Angliją,” – pasakojo Mykolas, – „Pinigai sumokėti, o jeigu aš nesutinku vykti į Angliją, išeina taip, kad aš pats nutraukiu sutartį ir jie man pinigų negrąžina.”
Mykolas įdarbinimo agentūrai iš viso buvo sumokėjęs 500 eurų.
 
„Žinau, kad įmonė negali imti pingių už įdarbinimą – jie tiesiog kitaip viską pavertė: dokumentų vertimas ir konsultacijos. Ir dar kelionė 170 eurų kainavo,” – „Tiesai” sakė Mykolas, tik autobuse iš Kauno į Angliją sužinojęs, kad jo kelionė iš tiesų kainuoja tik 70 eurų.
 
Tačiau tikroji įdarbinimo įmonės afera paaiškėjo autobuso vairuotojui Mykolą ir dar vieną porą atvežus prie namo Lutone, kur jie turėjo apsistoti.
 
„Name, kurio adresą turėjome, viskas buvo užimta – ten jau gyveno 7 slovėnai,” – sakė Mykolas. Jis iškart paskambino į įdarbinimo agentūrą, kuri jam atsiuntė kažkokio Deniso, kuris atsakingas už apgyvendinimą, numerį.
 
Vyras, anot Mykolo, atvyko tik po pusantros valandos ir be užuolankų išrėžė: „Aš jūsų visiškai nesitikėjau.” Tačiau jis trijulei pasiūlė apžiurėti kitą būstą.
 
„Man ten nepatiko: kažkoks lūšnynas, nuvalkiota viskas, išlaužyta,” – apie pirmąjį įspūdį apie naujus namus pasakojo Mykolas. Denisas už tokius apartamentus iš Mykolo paprašė 65 svarų per savaitę, sumokant dvi nuomas į priekį bei 130 svarų užstatą „už administracines išlaidas”.
 
Mykolas pasiūlymo atsisakė: „Buvau tikras, kad už 65 svarus tikrai kažką normalaus susirasiu pats. O mano kelionės draugai, kurie išvis su savimi teturėjo 300 svarų, liko. Jie jam turbūt atidavė viską iki paskutinio centro ir dabar yra be pinigų.”
 
Taip Mykolas išėjo klajoti po Lutono gatves ir ieškoti, kur apsistoti. Kitą dieną jam reikėjo prisitatyti į darbą „Superdrug” sandėlyje, tačiau, kaip svarstė Mykolas, gal įdarbino agentūra Lietuvoje „sugalvojo kažką iš oro ir tiek, surado kokį sandėliuką pagal Google maps ir neaišku, ar ten buvo kalbėta dėl darbo, ar ne.”
 
Apie tolimesnį Mykolo likimą ir įdarbinimo agentūrų aferų schemas skaitykite kitą savaitę „Tiesos” temoje.
 
O galbūt ir Jūs esate nukentėjęs nuo tokių sukčių? Rašykite mums į [email protected], anonimiškumą garantuojame.
  

Žymos: Viktorija Rinkevičiūtė, įdarbinimo agentūros, pinklės, aferos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.