Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2012-10-01

Statybų sektoriaus darbuotojai tikisi milijoninių kompensacijų

  
Statybų sektoriaus darbuotojai tikisi milijoninių kompensacijų Dėl priklausymo darbuotojų sąjungoms net 3,200 statybininkų negavo darbo.

Darbuotojų sąjungos „GMB“ vadovas paskelbė, kad statybų įmonės privalės sumokėti šimtus milijonų svarų sterlingų kompensaciją statybų sektoriaus darbuotojams, nelegaliai įtrauktiems į „juodąjį sąrašą“, pranešė Standard.co.uk.

Tokius sąrašus sudarinėjo statybomis užsiimančios kompanijos ir į juos įtraukdavo darbuotojus, aktyviai dalyvaujančius profsąjungų veikloje.
„GMB“ generalinis sekretorius Paulas Kenny pranešė, kad išmokos 3,200 darbuotojų gali siekti iki £600 mln. Mažiau nei 200 statybų darbuotojų ilgai negalėdami rasti darbo patys suprato, kad jų pavardės įtrauktos į vadinamą „juodąjį sąrašą“.
 
Daugiau nei 40 statybų sektoriaus įmonių sudarinėjo sąrašus žmonių, atskiriamų nuo darbo rinkos. „GMB“ sąjunga, išsiaiškinusi šį nesusipratimą, atsiprašė statybininkų ir paskelbė sieksianti, kad visiems sąraše atsidūrusiems statybininkams įmonės išmokėtų kompensacijas už nedarbo laiką.
 
P. Kenny sakė: „Per ilgai niekas neatsižvelgė į šią diskriminaciją, negalime leisti, kad tokia situacija tęstųsi ir sąjungai priklausantys darbuotojai kentėtų net patys nesuprasdami kodėl negauna darbo. Kovosime, kad žmonėms būtų atlyginta, imsimės bet kokių priemonių, jog užtikrintume gerovę sąjungos nariams“.
 
„GMB“ generalinis sekretorius pridūrė, kad įmonės ne tik privalės sumokėti didžiules kompensacijas, bet ir atskleisti nelegalius sąrašus bei viešai atsiprašyti nukentėjusiųjų. „Dažniausiai darbuotojai patekdavo į „juodąjį sąrašą dėl legalių savo veiksmų ar tiesiog priklausymo darbuotojų profsąjungai“ – sakė P. Kenny. „GMB“ reikalauja, kad „juoduosius sąrašus“ turinčioms įmonėms būtų nutrauktos bet kokios šiuo metu galiojančios sutartys su kitomis įmonėmis.
 
  

Žymos: Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo greitį viršijusį vairuotoją. Išrašo baudą, duoda vairuotojui kvitą ir sako:
– Šį kvitą išsaugokite.
– O kam man jis?
– Kai surinksite dvylika tokių kvitų, galėsite gauti dviratį.