Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-23

Už darbą JK moka grašius

  
Už darbą JK moka grašius
© pixabay.com
JK esančiuose drabužių fabrikuose mokamas itin mažas atlyginimas.
Už darbo valandą patikrintuose fabrikuose mokama vos 3-3,50 svaro sterlingo.

Produkcija žinomas drabužių parduotuves aprūpinančiuose fabrikuose Jungtinėje Karalystėje šiurkščiai pažeidžiamos darbuotojų teisės – žmonės juose uždirba itin mažai.

Anksčiau plačiausią parduotuvių tinklą valdantys ir drabužius pigiausiai JK pardavinėjantys verslininkai buvo gėdinami dėl to, kad perka produkciją iš vargingiausiose Azijos valstybėse esančių fabrikų, kurių darbuotojai dirba po 12 valandų per dieną ir uždirba vos 35 svarus sterlingus per mėnesį. Žmogaus teisių gynėjai tokį verslą vadino išnaudojimu.
Tačiau dabar akys krypsta ne į užsienį, bet JK fabrikus. „Channel 4’s“ televizijos žurnalistai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad kai kuriose tekstilės pramonės įmonėse už darbo valandą mokama vos 3-3,50 svaro sterlingo, nors šiuo metu minimalus atlygis šalyje siekia 7,20 £.
 
Teigiama, kad fabrikuose siuvami drabužiai tiekiami tokiems žinomiems mažmenininkams kaip „River Island“, „New Look“, „Boohoo“ ir kt.
 
Po priedanga dirbę žurnalistai vieno iš fabrikų vadovo paklausė, kodėl čia už darbą nemokamas bent minimalus atlyginimas.
 
„Mums daug nemokama už drabužius – juk reikia konkuruoti su pigiomis Kinijos ir Bangladešo siuvyklomis. Mokėtumėme daugiau darbuotojams – dirbtume nuostolingai“, – paaiškino darbininku apsimetusiam žurnalistui verslininkas.
 
Televizija apie tai pranešė ir mažmenininkams. Kai kurie jau nutraukė sutartis su šiais fabrikais, kiti tvirtino nežinoję apie sąlygas fabrikuose.
 
Tai jau ne pirmas kartas šalyje, kai demaskuojamos bendrovės, nemokančios darbuotojams net minimalaus atlygio.
 
  

Žymos: Drabužiai, Minimalus atlyginimas, Darbas fabrikuose, darbuotojų teisės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.