Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Delfi   |   2018-06-11

Kandidatas į prezidentus griežtai pasisako prieš dvigubą pilietybę ir globalią Lietuvą

  
Kandidatas į prezidentus griežtai pasisako prieš dvigubą pilietybę ir globalią Lietuvą
© Asmeninio arch. nuotr.
Arvydas Juozaitis planuoja kandidatuoti į Lietuvos prezidentus.

Kitąmet prezidento rinkimuose svarstantis dalyvauti vienas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradininkų Arvydas Juozaitis teigė palaikąs tautų Europos idėją ir griežtai pasisako prieš globalios Lietuvos idėją ir dvigubos pilietybės įteisinimą.

Daugiau nei 50 rašytojų, aktorių, kitų menininkų, mokslininkų, signatarų ir Sąjūdžio dalyvių pirmadienį viešu laišku paragino A. Juozaitį grįžti į politinę veiklą ir dalyvauti prezidento rinkimuose.
Jis BNS, o paskui ir DELFI patvirtino svarstąs galimybę dalyvauti rinkimuose.
 
„Kiek suprantu šitas kreipimasis į mane yra sąlygotas mano pranešimo Seime, švenčiant Sąjūdžio 30-metį. Po to pranešimo ėjo kultūros darbuotojai ir sakė, kad kreipsis. Mano startinės gairės buvo išsakytos tame pranešime“, – sakė A. Juozaitis.
 
Pasak jo, viena pagrindinių jo minčių yra tai, kad „globali Lietuva yra mitas, kuris tik padeda ištirpti kilminei Lietuvai“.
 
„Jis nukreiptas prieš Lietuvos Konstitucijos preambulę, kuri įpareigoja savo piliečius saugoti protėvių žemę. Globali Lietuvą šitą nuostatą naikina. Todėl aš esu prieš globalios Lietuvos skatinimą“, – sakė A. Juozaitis.
Filosofas pasisako prieš dvigubą pilietybę, ir vietoj jos siūlo įteisinti lietuvio pasą.
 
„Tai leistų netgi atsisakius Lietuvos pilietybės paimti lietuvio pasą ir grįžus automatiškai vėl susigrąžinti Lietuvos pilietybę. Šitas projektas yra įregistruotas Seime senokai – 2017 m., bet jis nebuvo sulaukęs politikų dėmesio“, – sakė A. Juozaitis.
 
Įvardijo emigracijos priežastis
 
Filosofas emigracijos mastus visų pirma sieja su mokesčių sistema, kuri „uždusina vidurinį sluoksnį“ ir „politine korupcine sistema“.
 
„Netgi prezidentės dalyvavimas tame reikale labai skatina moralinį klimatą neigiamai. Šiąnakt grįžau iš Londono. Ten dariau pranešimą lietuvių bendruomenei. Jie sakė, kad šitas skandalas – paskutinis lašas sprendžiant dėl emigracijos“, – sakė A. Juozaitis.
 
Filosofas teigė esąs tautų Europos idėjos šalininkas. Jam tinkamu pavyzdžiu atrodo Višegrado grupės šalys, kurios nepalaiko federalizacijos idėjų.
 
 
Šaltinis: Delfi.lt
 
 
 
  

Žymos: Globali Lietuva, Dviguba pilietybė, LR prezidentas, Arvydas Juozaitis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…