Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-05-31

PLB: dviguba pilietybė – Lietuvai gyvybiškai svarbus klausimas

  
PLB: dviguba pilietybė – Lietuvai gyvybiškai svarbus klausimas
© Aušra Umbrasaitė/Real Is Beutiful nuotr.
Nesutinku, kad pilietybės išsaugojimas yra tik užsienio lietuvių klausimas. D. Henke

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) pritaria Lietuvos Respublikos vadovų bei politikų šiuo metu daromiems žingsniams išspręsti pilietybės išsaugojimo problemą.

Taip pat pritaria visiems žingsniams siekiant sudaryti realias sąlygas planuojamo referendumo sėkmei. Diskutuojant dėl referendumo kartelės PLB nori priminti, jog svarstant Lietuvai gyvybiškai svarbius klausimus, kaip stojimas į Europos sąjungą bei NATO, visos politinės jėgos jau buvo radusios valios ir pakeitusios Referendumo įstatymo nuostatas taip, kad būtų bent formaliai užtikrinta referendumo sėkmė.
„Nesutinku, kad pilietybės išsaugojimas yra tik užsienio lietuvių klausimas. Gyvenantys Lietuvoje niekada nežino, kada šis klausimas tiesiogiai palies juos. Žmonės migruoja, artimieji išvažiuoja ir grįžta, užsienyje gimsta mūsų anūkai, gal kada nors jie norės grįžti, todėl, jei šis klausimas nėra svarbus dabar, jis gali tokiu tapti ateityje.
 
Taip pat būtina prisiminti, kad praėjusių metų pabaigoje lietuviai projekte „Idėja Lietuvai“ pasisakė už dvigubos pilietybės įteisinimą. Tikėtina, kad Lietuvos Respublikos Seimas paskelbs referendumą, sprendimas bus priimamas Lietuvoje. Norint įvykdyti Konstitucijos straipsnio pakeitimą, reikia surinkti milijoną tris šimtus Lietuvos piliečių balsų. Užsienyje gyvenančių bei turinčių balsavimo teisę LR piliečių yra tik 300 tūkstančių, todėl daugiau negu 1 milijono balsų UŽ reikės Lietuvoje ir nepakeitus referendumo kartelės nematome galimybės referendumui įvykti“, – sakė Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Pirmininkė Dalia Henke.
 
„Jeigu Tauta būtų norėjusi, kad kvalifikacinė dauguma būtų ½, tai ir būtų įrašiusi į Konstituciją. Tačiau neįrašė, o paliko tai Referendumo įstatymui, kurį demokratiškai išrinktas Seimas gali keisti laikydamasis atitinkamų procedūrų“, –  sakė Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos pirmininkas Dr. Rimvydas Baltaduonis.
 
Pasaulio lietuviai, kalbėdami apie pilietybės išsaugojimo klausimus, ragina Lietuvos ir užsienio lietuvių žiniasklaidą, Lietuvos intelektualus bei visuomenininkus, politikus, teisininkus, dvasininkus ir meno pasaulio žmones tęsti diskusijas apie pilietybės suteikiamas pareigas bei teises, grėsmes ir galimybes. Tegu ši tema ne priešina, o vienija tautą.
 
Pasaulio Lietuvių Bendruomenė yra pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – ugdyti ir išlaikyti užsienyje gyvenančiųjų lietuvybės dvasią.
 
  

Žymos: Dviguba pilietybė, Dalia Henkė, referendumas dėl pilietybės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...