Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, URM   |   2019-04-06

Užsienyje gyvenantiems lietuviams – papildomi balsavimo punktai

  
Užsienyje gyvenantiems lietuviams – papildomi balsavimo punktai
© pixabay

Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Kaip įprastai, balsavimas taip pat organizuojamas Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada).

Rinkėjų patogumui papildomos balsavimo vietos steigiamos valstybėse, kuriose gyvena gausios lietuvių bendruomenės.
„Jungtinės Karalystės lietuviai galės balsuoti ne tik ambasadoje Londone, bet ir punktuose Rytų Londone, Kings Line ir Lidse. Norvegijoje papildomas punktas bus Stavangeryje, o Australijos lietuvių patogumui veiks balsavimo punktas Melburne“, – patvirtino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
 
Negalintys asmeniškai atvykti į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, gali balsuoti paštu. Tam piliečiai turi užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje ir pasirinkti balsavimą paštu konkrečioje diplomatinėje atstovybėje. Tą padaryti būtina maždaug iki balandžio vidurio.
 
Priklausomai nuo buvimo valstybės pašto ypatumų, paskutinė registracijos balsuoti paštu diena gali skirtis, siekiant, kad balsavimo biuleteniai spėtų pasiekti rinkėjus, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą.
 
Tikslios registracijos paštu datos skelbiamos diplomatinių atstovybių interneto svetainėse, Užsienio reikalų ministerijos puslapyje ir Facebook paskyroje. „Šiandien balsuoti užsienyje jau užsiregistravo 24 tūkstančiai Lietuvos piliečių.
Tai keliais tūkstančiais daugiau, nei paskutiniuose užsienyje organizuotuose rinkimuose (2016 m. Seimo rinkimuose balsuoti registravosi 19 tūkst.). Balsavimo teisę užsienyje turi daugiau nei 300 000 lietuvių, tad artėjantis referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo yra ypatinga galimybė susitelkti ir parodyti, kad esame vieninga, neabejinga ir pilietiška tauta“, – sakė ministras.
  

Žymos: Dviguba pilietybė, Lietuva, balsavimas internetu, Balsavimas, balsavimo teisė, balsavimas užsienyje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ežiukas rado bombą. O ežiuko niekas neberado.