Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-03

Anglijai gresia nuodingų plaukiojančių vorų antplūdis

  
Anglijai gresia nuodingų plaukiojančių vorų antplūdis
© Flickr nuotr.
Nuodingi vorai į Angliją gali... atplaukti net per vandenynus.
Jei nusileidimas į vandenį jiems nesukelia jokių problemų, tada po savaitės ar dviejų jie jau gali būti nukeliavę labai toli nuo ten, kur kelionę pradėjo.

Nuodingi vorai Angliją gali užplūsti per jūrą, mat mokslininkai nustatė, kad vorai gali keliauti vandeniu tarsi laivai, savo tinklus panaudodami lyg „inkarus”, o kojas – kaip bures.

Pasirodo, aštunkojai siaubūnai gali visiškai pakeisti savo laikyseną, kai susiduria su vandeniu, paskelbė express.co.uk.
Plaukiojantys vorai pastebėti naudojantys savo tinklus tarsi inkarus, kad šie padėtų jiems plaukti šiek tiek lėčiau arba visiškai juos sustabdytų vandenyje.
 
Nacionalinio istorijos muziejaus (angl. National History Museum) mokslininkai surinko 325 vorus. Su 21-ai rūšiai atstovaujančiais vorais vykdyti eksperimentai – jie patupdyti į padėklus su vandeniu.
 
Mokslininkai stebėjo, kaip vorai plaukia audringame, ramiame, gėlame ir druskingame vandenyje.
 
Anksčiau buvo žinoma, kad vorai gali skraityti, savo tinklais „pagaudami” vėją ir nukeliaudami apie 18 mylių per dieną.
Tačiau dabar mokslininkų komanda nustatė, kad tie vorai, kurie gali „skristi”, yra ir visai neblogi jūreiviai.
 
Tyrimui vadovavęs mokslininkas daktaras Morito Hayashi tikino, kad naujai atrastas vorų įgūdis padeda jiems išgyventi po to, kai jie, po nesėkmingo skrydžio, nusileidžia vandenyje.
 
„Turint galvoje, kad vorai yra žemės gyvūnai ir paprastai negali kontroliuoti, kur atsidurs ar nukeliaus „skrisdami”, kaip kitaip evoliucija būtų leidusi išlikti tokiam pavojingam elgesio metodui?” – klausė mokslininkas.
 
Tyrimo bendraautorė daktarė Sara Goodcare pastebėjo, kad vorų sugebėjimas plaukti leidžia jiems nukeliauti mylių mylias.
 
„Voras gali judėti nuo vieno žemės lopinėlio prie kito ir potencialiai nukeliauti labai didelius atstumus oru,” – sakė Nottinghamo universitete dirbanti mokslininkė, – „Jei nusileidimas į vandenį jiems nesukelia jokių problemų, tada po savaitės ar dviejų jie jau gali būti nukeliavę labai toli nuo ten, kur kelionę pradėjo.”
 
Kaip vorai transformuoja savo kūną į laivą, galite pamatyti šiame video:
 
 
  

Žymos: Gyvūnai, Nuodingi vorai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Stovi ežiukas ant kelmo ir sako:

– O, š... koks aš stiprus, o, š... koks aš stiprus…

Ateina meška, tik švyst viena ranka ir nutrenkia ežiuką, o tas ir sako:

– O, š... koks aš stiprus! Stiprus, bet lengvas!