Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   nottinghampost.com nuotr.   |   2018-07-19

Anglijoje į laisvę ištrūko pavojingi vorai (nuotraukos)

  
Anglijoje į laisvę ištrūko pavojingi vorai (nuotraukos)
© Brian Gratwicke nuotr.
Pasprukusių tarantulų rasti nepavyko.
Gyvosios gamtos žinovai apieškojo artimiausią teritoriją, tačiau suaugusių vorų nerado

Netoli Nottinghamo pastebėti į laisvę ištrūkę didžiausi pasaulyje nuodingi vorai, kurie Jungtinėje Karalystėje natūraliomis sąlygomis nesiveisia.

Didžiausia JK gyvūnų gerovės agentūra RSPCA praėjusį penktadienį sulaukė pagalbos skambučio iš Somercoteso kaimo, esančio už 15 mylių į Šiaurę nuo Nottinghamo.
Paskambinusi moteris buvo labai išsigandusi, ji virpančiu balsu pasakojo, kad apleistoje automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėjo plastikinius indelius su skylutėmis šonuose, o juose – didelius vorus. Greta buvo dar du tušti didesni indai, ji pastebėjo nubėgančius didžiulius vorus.
 
Į įvykio vietą atvykę gyvūnijos specialistai greitai nustatė, kad indeliuose uždaryti nariuotakojai – paukštėdų tarantulų jaunikliai, jų iš viso buvo 3.
 
Spėjama, kad iš didesnių indų paspruko jų tėvai – šios rūšies vorai yra didžiausi pasaulyje, suaugusių gyvių kūno su kojomis ilgis gali siekti apie 25 centimetrus, kitaip tariant jis užimtų visą valgomosios lėkštės plotą.
 
Gyvosios gamtos žinovai apieškojo artimiausią teritoriją, tačiau suaugusių vorų nerado, o jaunikliai nugabenti į specialų centrą.
Kol vorai nerasti, tarp aplinkinių gyventojų tvyro nerimas – šie gyvūnai dažnam žmogui kelia baimę.
 
Paukštėdos tarantulai yra nuodingi, ir, nors jų nuodai stiprūs, žmogaus gyvybei jie nepavojingi – po įkandimo tik trumpam gali pablogėti savijauta.
 
Šie vorai kilę iš Brazilijos, įprastai jie gyvena ten, kur karšta ir drėgna, todėl manoma, kad Anglijoje į laisvę ištrūkę tarantulai natūraliomis sąlygomis šioje šalyje ilgai neišgyvens.
 
Spėjama, kad palikę vorus apleistoje vietovėje kažkas tokiu būdu atsikratė egzotiškų namų augintinių.
 
 
  

Žymos: Nuodingi vorai, Naminiai gyvūnai, tarantulas, Nottinghamas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Atleisk, kad vakar grįžau labai vėlai, girtas ir dar su mėlyne paaky…
Žmona:
– Brangusis, kai tu grįžai dar mėlynės neturėjai.
*****