Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-27

Britanijos didžioji panda sulaukė ypatingo dėmesio

  
Britanijos didžioji panda sulaukė ypatingo dėmesio Gyvūnų mylėtojai Jungtinėje Karalystėje tikisi, kad pandų bus daugiau.

Vienintelė Britanijos moteriškos giminės panda šiomis dienomis sulaukia kaip niekad daug dėmesio. Edinburgo zoologijos sodo darbuotojai pranešė, jog ypatingoji augintinė rodo visus palikuonio laukimosi ženklus.

Jei panda vardu Tian Tian iš tikrųjų laukiasi, atžalos ji turėtų susilaukti per artimiausias dvi savaites. Zoologijos darbuotojai net gavo specialius tiesioginės vaizdo transliacijos prisijungimus namuose, kad galėtų laiku pastebėti prasidėjusį gimdymą ir pagelbėti ypatingajai augintinei.
Panda Tian Tian ir vyriškos giminės augintinis Yang Guang yra vienintelė didžiųjų pandų pora Jungtinėje Karalystėje, todėl ypač su dideliu džiaugsmu buvo laukiama jų šeimynėlės pagausėjimo. Pandos šlapimo mėginiai buvo siunčiami net Kinijos zoologams, siekiant patvirtinti pandos nėštumą. Tyrimų rezultatai mokslininkus nuteikė pozityviai.
 
Šiuo metu Edinburgo zoologijos sodo augintinė demonstruoja visus nėštumo požymius, yra tingi ir apsnūdusi. Paprastai pandoms laikotarpis prieš gimdymą būna ypač stresinis, todėl į Edinburgą atvyko pandų prižiūrėtoja iš Kinijos, kuri pasirūpins zoologijos sodo augintine, jei ji iš tikrųjų gimdys. Pandų nėštumai tam tikromis aplinkybėmis būna labai komplikuoti ir sunkiai prognozuojami, todėl zoologijos sodo darbuotojai deda visas pastangas, kad neprarastų progos pagausinti Jungtinės Karalystės pandų šeimynėlę.
 
  

Žymos: Gyvūnai, įžymybės, Pramogos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Parke sėdi du pensininkai.
– Kas naujo? – klausia vienas.
– Nieko, nebent tai, kad sėdim ant šviežiai dažyto suoliuko, – atsako kitas.