Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, telegraph.co.uk,   |   2019-03-30

Įminta legendomis apipinto Škotijos tilto, nuo kurio nušokę nusižudė bent pusšimtis šunų, paslaptis 

  
Įminta legendomis apipinto Škotijos tilto, nuo kurio nušokę nusižudė bent pusšimtis šunų, paslaptis
© twitter nuotrauka

Iš Amerikos kilęs pastorius šiuo metu gyvenantis Dumbartone, Škotijoje, mano išsiaiškinęs kodėl šimtai šunų šokinėja nuo mieste esančio tilto į po juo žojintį tarpeklį.

Nuo 1950-ųjų metų Overtoun tiltas Dumbartone, Škotijoje, buvo žinomas kaip mistinė vieta, gyventojams siaubą kėlė gausybė nelaimingų atsitikimų, nuo tilto į tarpeklį nušokę augintiniai nusisukdavo sprandus ir niekas negalėjo paaiškinti tokio keisto gyvūnų elgesio.
 
Pasak vietinių nuo penkiolikos metrų aukščio struktūros nušoko jau apie 600 šunų, šimtai jų smarkiai susižalojo, bent pusšimtis - žuvo.
 
Sunerimęs dėl niekaip nesibaigiančios tragedijos iš Teksaso kilęs pastorius Bobas Hillas nusprendė išsiaiškinti, kas paskatina šunis tokiam keistam elgesiui. Daugelis vietinių teorijų jau virto siaubo pasakaitėmis.
 
Religijos bei filosofijos dėstytojas Paulas Owensas pirmą kartą šį tiltą aplankė prieš keturiasdešimt metų ir daugiau nei dešimtmetį praleido tyrinėdamas jo paslaptį.
Savo knygoje „Vaivorykštės tilto Baronas” (angl. ’The Baron of Rainbow Bridge’) jis dėsto, esą dėl keisto gyvūnų elgesio kalti vaiduokliai, o labiausiai - Baltoji Overtouno Dama. Tai 1908-tais metais mirusios moters vaiduoklis, kurį vietiniai gyventojai tikina neretai pamatantys.
 
 
Dar vienas nemažai tyrimų atlikęs žmogus - gyvūnų elgsenos patologas Davidas Sandsas. Jis atmetė galimybę, kad šunys šokdami nuo tilto tyčia siekia atimti savo gyvybes.
 
D. Sandso teigimu šunys nesuvokia staigaus reljefo pokyčio ir, galbūt ką užuodę, šoka nuo tilto žemyn.
 
Pastorius Bobas Hillas į Overtoun House vardu žinomą namą netoli tilto su Žmona įsikraustė prieš dvidešimt metų ir matė nemenką dalį šių šiurpių įvykių.
 
Dienraščiui The New York Times jis pasakojo nutaręs įminti šią paslaptį kartą ir visiems laikams ir pasidomėjęs priėjo tokios išvados: „šuneliai užuodžia audinių, kiaunių ar kitų mažų žinduolių, gyvenančių tarpeklyje kvapą, tad šoka ant tilto apsauginių sienelių ir tiesiog neišlaiko ligsvaros, nes jos nėra plokščios” - teigė pastorius.
 
 
Ne visi miestelio gyventojai ir kiti fenomenu susidomėję žmonės jam pritaria, tačiau tenka pripažinti, kad tokia teorija patikėti lengviau, nei pasaka apie Baltąją Overtouno Damą.
  

Žymos: Škotija, Šunys, Overtoun Bridge, šunų mirtys, šunų priežiūra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sušlapinsi kojas – atsisakys gerklė, „sušlapinsi“ gerklę, atsisakys kojos.