Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija.   |   2017-07-18

Lietuviai į JK masiškai kontrabanda gabena veislinius šuniukus

  
Lietuviai į JK masiškai kontrabanda gabena veislinius šuniukus
© Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija.
Ilgiau nei 30val. trukusios kelionės metu šuniukai nė karto nebuvo maitinami.
Likus keletui kilometrų iki JK pasienio, šuniukai buvo perkelti į keleivių patalpą, pateikiant taip, kad patikrinimo metu atrodytų, jog jie keliauja nuolatos stebimi ir kartu su keleiviais kaip jų augintiniai.

Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), bendradarbiaudama su Jungtinės Karalystės šūnų globos organizacija, įrodė, kad iš Lietuvos vis dar dideliais kiekiais nelegaliai gabenami veisliniai šuniukai.

Lietuva vis dar išlieka trečioje vietoje po Lenkijos ir Vengrijos pagal pasienyje sulaikomų ir konfiskuojamų šuniukų skaičių. Kaip skelbiama Gyvūnų apsaugos svetainėje, Lietuvoje sugriežtinus įstatymus dėl šunų pervežimo pardavimui į JK, jų skaičius sumenko nuo 2 tūkst. iki 726 per metus. Tačiau veisėjai ir veterinarai vis dar randa būdų, kaip apeiti įstatymą.
Kaip rašoma svetainėje gyvunuapsauga.lt, su tyrimą atlikusia didžiausia JK šunų gerovės organizacija „Dogs Trust” bendradarbiavusios Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės Brigitos Kymantaitės teigimu, nusikalstamos veiklos sumažėjimą nulėmė VMVT prieš du metus įvesta tvarka, atėmusi teisę visoje Europos sąjungoje galiojančius augintinių pasus išduoti privatiems veterinarams.
Pirkėjai JK nori jaunų šuniukų, tačiau pagal gyvūnų gerovės įstatymus po ES keliauti gali tik nuo pasiutligės skiepyti augintiniai, o tam šuo turi būti ne jaunesnis nei 3 mėnesių amžiaus.
 
Nepaisant pagerėjusios situacijos, kai kurie veterinarijos gydytojai vis dar sutinka suklastoti šuniukų gimimo, vakcinacijos, ženklinimo duomenis, užsimena apie galimybes ar net parduoda reikalingus migdomuosius vaistus gyvūnų išvežimui kontrabandos būdu, tokiu būdu sudarydami sąlygas parduoti ir išvežti šuniukus ankščiau nei reikalaujama pagal įstatymus.
 
Pusantros paros be maisto ir vandens
 
Analizuojant situaciją šį kartą buvo atliktas papildomas tyrimas dėl šuniukų kelionės iš Lietuvos į JK organizavimo. Tyrėjai bendravo su 4 transporto kompanijomis, kurios internete skelbiasi vežančios gyvūnus iš Lietuvos į JK. Apie 36 val. trunkančioje kelionėje gabenamo šuniuko pervežimo kaina yra 100-120 svarų sterlingų.
 
Tyrimo metu nustatyta, kad vežėjai sutinka pervežti šuniukus žinodami, jog jie yra per jauni ir su suklastotais duomenimis pasuose, nurodydami, kad atsakomybė dėl galimai konfiskuotų šuniukų pasienyje lieka pačiam užsakovui.
 
Vienas vežėjas paaiškino, kad vežimo metu, siekiant nuslėpti komercinį vežimą, į šuniukų pasus savininko skiltyje jis įrašo kartu keliaujančio keleivio duomenis. Tokiu būdu patikrinimo pasienyje metu atrodo, jog šuniukas keliauja kartu su savininku. Už tai keleiviams yra taikomos nuolaidos.
Siekiant įvertinti gyvūnų gerovės sąlygas transportavimo metu ir atskleisti schemas, kaip vežėjai siekia nuslėpti gyvūnų pervežimą komerciniais tikslais, buvo sekama VMVT registruoto vežėjo kelionė iš Lietuvos į JK. Tyrimo metu mikroautobusu, kartu su siuntiniais ir keleiviais, iš Lietuvos į JK buvo vežami 4 šuniukai – du jorkšyro terjerai, maltos bišonas ir taksas.
 
Visi keturi šuniukai buvo vežami transportavimo dėžėse, sudėti kartu su siuntiniais mikroautobuso gale, kad netrukdytų keleiviams. Likus keletui kilometrų iki JK pasienio, šuniukai buvo perkelti į keleivių patalpą, pateikiant taip, kad patikrinimo metu atrodytų, jog jie keliauja nuolatos stebimi ir kartu su keleiviais kaip jų augintiniai. Pravažiavus pasienio ruožą šuniukai buvo sukelti atgal į siuntinių skyrių.
 
Daugiau nei 30 val. trunkančioje kelionėje šuniukai nei karto nebuvo šeriami. Pagirdyti tik du kartus. Kelionės metu vienas šuniukas suviduriavo, kitas vėmė, trečias ėdė savo išmatas.
 
 
 
  

Žymos: Gyvūnai, Kontrabanda, Šunys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikelia vyras po gero vakarėlio, pasižiūri į veidrodį ir sako:
–Na va, vėl nėra kam eiti į darbą.