Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Daily Star   |   2014-05-12

Londone plinta vaiką sutraiškyti galinčios gyvatės

  
Londone plinta vaiką sutraiškyti galinčios gyvatės Iki 2 metrų užaugančios Aesculapian gyvatės pradėjo puldinėti naminius londoniečių gyvūnus.

Šiaurės Londone apsigyveno pavojingos gyvatės, kurios, kaip manoma, gali mirtinai sutraiškyti mažą vaiką. Kaip skelbia Jungtinės Karalystės žiniasklaida, apie 30 Aesculapian rūšies gyvačių būrys apsigyveno Regent kanalo regione.

 Per pastarąsias keletą savaičių gyvatės pastebėtos Regent kanale bei aplink jį medžiuose, ant namų stogų ir šliaužiančios lietvamzdžiais. Aesculapian gyvačių jaunikliai gali būti lengvai supainiojami su nepavojingais žalčiais, tačiau prie jų patariama nesiartinti.
 
Iš Jugoslavijos kilusios gyvatės neįprastos Jungtinėje Karalystėje, tad jos laikytos nepavojingais ropliais. Londono Zoologijos sodo roplių skyriaus vadovas Regent kanale aptiko gyvatę ir patvirtino, kad tai – iki dviejų metrų ilgio užaugti galinti Aesculapian. Regent rajono gyventojai ėmė skųstis, kad gyvatės suėda mažus naminius šunis bei kates, tuomet ir susirūpinta dėl galimo pavojaus žmonėms.
 
Gandai apie pavojingas šalia vandens gyvenančias gyvates Anglijoje sklandė nuo 1990-ųjų metų, tačiau pastaraisiais mėnesiais skundų dėl jų padaugėjo. Didėjanti roplių populiacija ėmė keliauti arčiau gyvenamųjų namų ir ieškoti ten maisto. „Jei jos geba nužudyti smulkius gyvūnus, tai be abejonės sugebėtų nužudyti ir vaiką.“, - laikraščiui „Daily Star“ sakė trijų vaikų mama Sylvia Taylor.
 
Zoologai spėlioja kaip šios rūšies gyvatės atkeliavo į Londoną. Viena iš teorijų ta, kad jų būrys buvo specialiai paleistas vykdant slaptą eksperimentą, tačiau roplių populiacija ėmė sparčiai ir nevaldomai didėti. Zoologų teigimu, šalia vandens gyvenančios Aesculapian gyvatės didelio pavojaus žmonėms nekelia, dažniausiai jos minta smulkiais graužikais ir paukščiais. Grėsmė žmonėms gali kilti tik tada, jei į vamzdyną patekusios gyvatės nušliaužtų į gyvenamųjų namų nutekamuosius vamzdžius.
 

  

Žymos: Londonas, Gyvūnai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekada į namus negalėjau parsivesti vaikino... Iš pradžių dėl tėvų, vėliau – dėl vyro...