Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-09-09

Pajūryje netikėtas vyro radinys: „Apie tai mano vaikai pasakos ir savo anūkams" (FOTO)

  
Pajūryje netikėtas vyro radinys: „Apie tai mano vaikai pasakos ir savo anūkams" (FOTO)
© James Mustoe Facebook
Šie vėžliai itin reti.

Šeimyna, vaikštinėdama Jungtinės Karalystės paplūdimiu, tikrai nesitikėjo surasti didžiulį ir it zombis suirusį jūrinį vėžlį.

Richardas Pearsas ir Jamesas Mustoe bei Jameso vaikai Barnaby ir Reubenas grįžinėjo iš savo pasivaikščiojimo po Polkerrio pakrantę, Kornvalyje, kuomet priešais save ir pastebėjo kažką kyšant iš vandens.
Priėję kiek arčiau prie šio paslaptingo objekto jie suprato, kad iš tiesų tai bebaigiantis suirti kietaodžio vėžlio kūnas.
 
„Supratus, kas tai, buvo labai liūdna matyti kažką tokio reto ir milžiniško, plūduriuojančio vandenyje. Savo vaikams sakiau, kad apie tai ateityje jie pasakos ir savo anūkams“, – pasakojo vyras.
 
Vėžlio dydis prilygintas nedidelei valčiai. Toks milžiniškas jo stotas rodo, kad prieš jam mirštant gyvūnas galėjo būti maždaug 100 metų amžiaus.
 
Kietaodžiai vėžliai yra linkę būriuotis ir lizdus kurti smėlinguose paplūdimiuose, netoli tropinių bei subtropinių vandenynų, tačiau jie pasižymi ir toli siekiančiu pasauliniu pasiskirstymu, kuris apima dideles Atlanto, Rytų Ramiojo ir Vakarų Ramiojo vandenynų dalis.
Visgi aptikti šios rūšies atstovą pietinėje Jungtinės Karalystės pusėje yra tikrai retai reiškinys.
 
Kietaodžiai vėžliai (lot. Dermochelys coriacea) yra įvardijami kaip pažeidžiama gyvūnų rūšis. Globalią jų populiaciją sudaro septynios subpopuliacijos, pasklidusios po visą pasaulį, rašo upi.com.
 
Nors kai kurie jų pogrupiai, dėka jų išsaugojimo pastangų, yra ganėtinai dideli, visgi, bendra jų populiacija mažėja. Tarp didžiausias grėsmes jiems keliančių faktorių minima tarša, pakrančių vystymasis, atsitiktinis patekimas į žvejų tinklus bei klimato kaita.
 
ŠALTINIS: alfa.lt
 
  

Žymos: Jūra, JK, Radinys, vėžliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ji:-Ar tu mylėsi mane,kai mano plaukai taps žili?
Jis:
-Žinoma!O kodėl gi turėčiau nemylėti? Aš juk mylėjau tave,kai tavo plaukai buvo raudonos, geltonos, oranžinės, sidabrinės, mėlynos ir net žalios spalvos!