Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-10-22

Princas Charlesas naikins pilkąsias voveres

  
Princas Charlesas naikins pilkąsias voveres Velso princas Charlesas kontroliuos pilkųjų voverių populiaciją, kad išsaugotų raudonąsias.

Velso princas Charlesas įsakė išnaikinti jo teritorijoje gyvenančias pilkąsias voveres. Pasak monarcho, taip jis nori išsaugoti vietos apylinkėse gyvenančias ir sparčiai nykstančias raudonąsias voveres.

Jungtinės Karalystės žiniasklaida skelbė, kad, pasak princo atstovo spaudai, graužikų populiacija bus kontroliuojama teisiškai ir humaniškai. Pilkosios voverės dažnai nešioja raupų virusą, kuris nekenkia joms, tačiau yra mirtinas raudonosioms voverėms, kurių nuosavybės teisė priklauso Cornwallio hercogystei.
Pilkosios voverės taip pat kenkia miškingoms teritorijoms, mat graužia medžių žievę bei grąso miškų saugojimui. Princas Charlesas yra Raudonųjų voverių išsaugojimo fondo globėjas ir savo veiksmais teigė bandantis apsaugoti nykstančią graužikų rūšį, kurių ateitis šiuo metu neaiški.
 
„Raudonosios voverės – labiausiai branginama ir vertinama mūsų šalies graužikų rūšis, tad Velso princas darys viską, kad jos išliktų. Tam tikrais atvejais ir tam tikrose teritorijose tai reikš, kad turės būti mažinama pilkųjų voverių populiacija. Kol kas šis pasiūlymas bus pritaikomas tik Cornwallio hercogystėje, kurioje vadovui teisiškai suteikiama galimybė kontroliuoti gyvūnų populiaciją“, - spaudai sakė princo atstovas.
 
Iš viso Anglijoje priskaičiuojama apie 140 tūkst. raudonųjų voverių, kai, tuo tarpu, pilkųjų voverių skaičius siekia mažiausiai 2,5 mln. Pastarosios kasmet pridaro žalos miškams už maždaug £10 mln.
 

  

Žymos: Princas Charles, Gyvūnai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujasis rusas atvažiuoja į Paryžių, apsistoja penkių žvaigždučių viešbutyje. Skaito viešbučio lankstinuką:
- Taip... Valgis... Kur čia valgiaraštis? A, štai... Pusryčiai nuo 7 iki 11, pietūs nuo 12 iki 16, vakarianė nuo 17 iki 23. Ožiai! O tai kada „Luvrą“ apžiūrėti?