Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lincolnshirelive.co.uk   |   2018-05-17

Rytų Anglijos pakrantėje tyko pabaisa?  

  
Rytų Anglijos pakrantėje tyko pabaisa?
© Dillon Johnston nuotr.
Nerimą keliantys radiniai pastebėti žmonių gausiai lankomuose paplūdimiuose.
Tai jau ne pirmas kartas, kai paplūdimiuose pastebima tokių keistų radinių

Jau kurį laiką Rytų Anglijos paplūdimiuose aptinkami įrodymai liudija, kad į šią pakrantę gali užklysti vienas iš nuožmiausių žemės plėšrūnų – „baltąja mirtimi“ vadinamas didysis baltasis ryklys.

Tai didžiausia plėšrioji žuvis, gyvenanti Žemės vandenyse. Ji užauga iki 4 metų ilgio ir gali sverti apie toną, tačiau nepaisant didelių apimčių yra labai greita.
Įprastai ji gyvena kitų pasaulio dalių vandenyse, tačiau yra užfiksuota atvejų, kai didieji baltieji rykliai pastebėti ir pietinėje Anglijos pakrantėje.
 
O šiomis dienomis Rytų Anglijoje aptikti įrodymai liudija, kad šie plėšrūnai gali tykoti ir šio regiono vandenyse.
 

DIDYSIS BALTASIS RYKLYS

Didžiausios jų koncentracijos yra prie Australijos, Pietų Afrikos (ypač Gansbajaus įlankoje), Kalifornijos, Meksikos krantų. Europoje gyvena Biskajos įlankoje, Adrijos jūroje, bei Viduržemio jūroje, bet dėl didelio vandens užterštumo Viduržemio jūroje tapo retais. XXI amžiaus pradžioje imti stebėti ir netoli Anglijos pietinių pakrančių

Didieji baltieji rykliai kartais puola vandenyje esančius žmones. Per 339 m. (1670–2009) JAV teritorijoje užfiksuoti 1049 atvejai, kai įvairių rūšių rykliai užpuolė žmones. 49 užpuolimai baigėsi mirtimi. Toks susidūrimas gali baigtis sunkiu sužalojimu ar žmogaus mirtimi. Teigiama, kad įprastai rykliai žmonių nemedžioja, o tik nedideliu kandimu tikrina ir dažniausiai jį paleidžia. Kartais žmogų supainioja su ruoniu. Iš daugiau kaip 100 per metus pasitaikančių su viršum žmonių užpuolimų, nuo trečdalio iki pusės jų tenka didiesiems baltiesiems rykliams. Arčiausiai nuo Lietuvos didžiųjų baltųjų ryklių aukomis yra tapę žmonės besimaudę Adrijos jūroje ties Kroatijos pakrante ir Italijai priklausančioje Tirėnų jūros dalyje. Elias Levy nuotr.

Savaitraštis „Lincolnshire Echo“ paskelbė straipsnį apie tai, jog nerimą kelia už 20 mylių į Rytus nuo Norwich’o, Great Yarmouth’o paplūdimyje aptikti radiniai – į krantą išmesti sudarkyti jūros gyvių kūnai. Šeštadienį netoli atrakcionų parko esančiame ruože pastebėtas vienas, antradienį – kitas delfinas, jų lavonuose aiškiai matyti didžiulių dantų žymės.
 
Būtent delfinus bei ruonius ir medžioja minėtos didieji baltieji rykliai – mažesnieji jų gentainiai tokio dydžio grobio neįveiktų.
 
Tuo tarpu Šiaurės jūra, skalaujanti Anglijos krantus, pasižymi didžiule gausa delfinų ir ruonių, todėl tikėtina, kad maisto gausa čia priviliojo plėšrūnus, kurie neretai puola ir žmones.
 
Tai jau ne pirmas kartas, kai paplūdimiuose pastebima tokių keistų radinių kaip, pavydžiui, per pusę perkąsto ruonio kūnas.
Tiesa, mokslininkai nesutaria, ar Rytų Anglijos pakrantėje plaukioja didieji baltieji rykliai.
 
„Tai galėtų būti jie. Teritorija vandenyse aplink JK yra tinkama gyvent šios rūšies rykliams“, – aiškino daktaras Ken’as Collins’as iš Nacionalinio okeanografijos centro Southampton’e.
 
Tačiau Norfolk’o gamtininkė Percy Trett priminė, jog ruoniais ir delfinais dar minta ir vandenyse prie Škotijos sutinkami plėšrieji banginiai – orkos, kurios atsitiktinai galėjo atklysti iki Rytų Anglijos.
 
Na, o Hunstanton’o jūrų muziejaus specialistė Hollie Stephenson ragina žmones nusiraminti ir aiškina, kad pastaraisiais metais šiuose vandenyse ruonių bei delfinų populiacija ženkliai išaugo, todėl suintensyvėjo gyvūnų kovos dėl teritorijos.
 
„Žymėdami savo teritorijas jie kaunasi su konkurentais ir žaloja vieni kitus, ypač pavasarį“, – pasakojo gyvūnų elgsenos žinovė.
 
  

Žymos: Rytų Anglija, Paplūdimiai,, rykliai, norwich

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.