Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-09-02

Trečdalis šunų Britanijoje turi erkių

  
Trečdalis šunų Britanijoje turi erkių
© wikipedia.com
Erkės perneša įvairias ligas.
Padidėjęs erkių skaičius siejamas su drėgnomis ir šiltomis pastarųjų metų žiemomis.

Atsitiktine tvarka patikrinus Jungtinėje Karalystėje laikomus šunis paaiškėjo, jog net trečdalis iš jų turi erkių. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, jog erkes šunys gali pasigauti gyvendami tiek mieste, tiek už miesto.

 Bristolio Universiteto specialistai, kurie projekto „Big Tick“ metu apžiūrėjo 15 tūkst. šunų, nustatė, jog 31 proc. turėjo erkes. Daugiausia tokių atvejų buvo užfiksuota šalies pietvakariuose, Rytų Anglijoje bei Škotijoje.
Tyrimo vadovas, profesorius Richard Wall sakė: „Labiausiai neramina tai, kad vis daugiau šunų turi erkių, o jos perneša įvairias ligas, kurios gali sukelti mirtiną pavojų.“ Erkės gali platinti daugybę užkrečiamų ligų, tarp jų ir Laimo ligą, kuri gali baigtis mirtimi. Taip pat erkės platina ir naują, neseniai atrastą parazitą, kuris šunims turi tokias pat pasekmės kaip ir Laimo liga.
 
Pasak tyrimo, padidėjęs erkių skaičius siejamas su drėgnomis ir šiltomis pastarųjų metų žiemomis, mat toks oras erkėms yra itin palankus ir jos turi daugiau laiko daugintis ir išgyventi.
 
 
  

Žymos: Gyvūnai, Ligos, Šunys, Erkės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bronius buvo vedęs du kartus, ir abu – nelaimingai: pirmoji žmona nuo jo pabėgo, o antroji – ne...