Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   mirror.co.uk   |   2017-07-30

10 labiausiai apsėstų vietų Jungtinėje Karalystėje (nuotraukos)

  
10 labiausiai apsėstų vietų Jungtinėje Karalystėje (nuotraukos)
© Facebook nuotr.
Pastatas Pluckley kaimelyje.
Pastate vis dar vaidenasi kadaise sudeginta ragana, kuri vis sujaukia vieną iš užeigos kambarių, yra mačiusių jos pavidalą ant laiptų

Pasakojimai apie apsėstus namus, raganas, vaiduoklius ar vampyrus ne tik gąsdina vaikus, bet ir žavi suaugusiuosius, o Jungtinė Karalystė – tikras rojus antgamtiniais reiškiniais besidomintiems žmonėms.

Ši šalis nuo seno garsėja vietomis, kuriose vyksta sunkiai paaiškinami dalykai, vienodai bauginantys ir traukiantys smalsuolius. O nepaaiškinamus reiškinius apipynus kraują stingdančiomis istorijomis tos vietos įgauna magišką pavidalą.
Viena amerikiečių kompanija kuria dokumentinį filmą apie tai ir sudarė 10 labiausiai apsėstų vietų JK sąrašą.
 
Galbūt ir jūs išdrįsite aplankyti bent vieną iš jų?
 
1. Pluckley kaimelis Kente
 
1989 metais šis kaimelis įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip vieta, kurioje vaidenasi dažniausiai. Čia 12-16 kartų pastebėti vaiduokliai, tarp kurių – rėkiantis vyras ar ant tilto sėdinti ir rūkanti senė, paslaptingas greitkelio darbuotojas bei mokyklos direktorius, kurį kadaise pakorė mokiniai.
Pluckley kaimelis. Facebook nuotr. Pluckley kaimelis. Facebook nuotr.
Pluckley kaimelis. Wikipedia nuotr. Pluckley kaimelis. Wikipedia nuotr.
2. Pendle kalva Lancashire
Ši vieta už 30 mylių į Vakarus nuo Leeds’o vadinama 12-os raganų, žinomų dar nuo XVII amžiaus, namais. Legenda byloja, kad ten vaidenasi anuomet pakartos moterys, tokios bausmės sulaukusios už masinius žmonių žudymus. Ant kalvos įrengti pasivaikščiojimo takai, prie jų įrengti įspėjamieji ženklai „Atsargiai – raganos“.
Pendle Hill. Wikipedia nuotr. Pendle Hill. Wikipedia nuotr.
Pendle Hill. Facebook nuotr. Pendle Hill. Facebook nuotr.
3. Senovinė Ram užeiga Gloucestershire
 
Tai 1145 metais pastatyta užeiga netoli Bristolio, pasakojama, kad toje pačioje vietoje prie 5 tūkst. metų buvo pagonių šventykla. Populiariausia legenda pasakoja, jog šiame pastate vis dar vaidenasi kadaise sudeginta ragana, kuri vis sujaukia vieną iš užeigos kambarių, yra mačiusių jos pavidalą ant laiptų.
Ram užeiga. Google nuotr. Ram užeiga. Google nuotr.
Ram užeiga. Facebook nuotr. Ram užeiga. Facebook nuotr.
4. Cannock’o vilkolakiai
 
Viena iš labiausiai aktyvių paranormalių reiškinių vietovė, vadinama Cannock Chase. Miškais apaugusi teritorijoja netoli Cannock’o miesto Vidurio Anglijoje garsėja pasakojimais apie pastebėtus vilkolakius, baugina ir tai, kad apylinkėse yra senos vokiečių kareivių kapinės.
Cannock Chase. Google nuotr. Cannock Chase. Google nuotr.
Cannock Chase. Wikipedia nuotr. Cannock Chase. Wikipedia nuotr.
5. Woodchester rūmai Gloucestershire
 
Didžiulis ir kadaise prabangus pastatas vaizdingoje vietovėje stovi apleistas. Kas gi norės jame gyventi, kai viduje savaime dingsta sienų ar grindų fragmentai, o į pastatą įžengę smalsuoliai pasakoja šiurpiausias istorijas: viena moteris vonios patalpose matė žmogaus galvą, kiti teigia buvę užpulti vaiduoklių, kiti tiesiog nualpsta.
Woodchester rūmai. Wikipedia nuotr. Woodchester rūmai. Wikipedia nuotr.
Woodchester rūmai. Wikipedia nuotr. Woodchester rūmai. Wikipedia nuotr.
6. Highgate kapinės Londone
 
XIX amžiuje šiaurinėje sostinės dalyje įkurtą amžinojo poilsio vietą, atrodo, pamėgo vampyrai: jie čia neva pastebėti 1970 metais, yra liudininkų, mačiusių keistus siluetus, girdėjusių bauginančius garsus.
Highgate kapinės. Wikipedia nuotr. Highgate kapinės. Wikipedia nuotr.
Highgate kapinės. Wikipedia nuotr. Highgate kapinės. Wikipedia nuotr.
7. Wharram Percy kaimas Šiaurės Yorkshire
 
Tai greičiau ne kaimas, o viduramžių gyvenvietės liekanos. Legendų atsiradimą pakurstė archeologų atradimai – jie buvusio kaimo teritorijoje aptiko masinę kapavietę, spėjama, kad nužudytų žmonių kūnai buvo darkomi ir po mirties, deginami – taip siekta apsisaugoti nuo vampyrų. Mirę žmonės neva iki šiol vaikšto tarp gyvųjų.
Wharram Percy kaimas. Google nuotr. Wharram Percy kaimas. Google nuotr.
Wharram Percy kaimas. Google nuotr. Wharram Percy kaimas. Google nuotr.
8. Barmston’o kanalas
 
Šioje vietoje netoli Hull’o neva pastebėta keista būtybė – pusiau žmogus, pusiau šuo. Net spaudoje buvo aprašyti liudininkų pasakojimai apie tai, kaip pabaisa dantimis sugriebė vokiečių aviganį ir su šunimi žabtuose peršoko per 3 metrų aukščio tvorą. Kitas esą matęs šią būtybę vaikštančią ant dviejų kojų, o nasruose laikiusią žmogaus galvą.
Barmston’o kanalas. Google nuotr. Barmston’o kanalas. Google nuotr.
Barmston’o kanalas. Google nuotr. Barmston’o kanalas. Google nuotr.
9. St. Osyth, Essexe
 
Šio kaimelio garsenybė – šulinys, kuriame XVI amžiuje buvo kalinami žmonės, tarp jų – ir žymioji JK ragana Ursula Kemp, kuri platino įvairiausias ligas bei mirtį. Sakoma, kad ji ir kitos dvasios kaimelio gatvėse pasirodo iki šiol.
St. Osyth. Wikipedia nuotr. St. Osyth. Wikipedia nuotr.
St. Osyth. Google nuotr. St. Osyth. Google nuotr.
10. Borley kunigų namai, Essexe
 
Labiausiai apsėstas pastatas JK. XIX amžiaus namas sudegė per gaisrą 1939 metais ir nuo to laiko jame daugiau niekas negyveno, išskyrus.... dvasias. Vietiniai matė tokius vaiduoklius kaip vienuolė, begalvis raitelis, vaiduoklių karietą, vyrą, skambinantį tarno varpeliu.
Borley kunigų namai. Wikipedia nuotr. Borley kunigų namai. Wikipedia nuotr.
Borley kunigų namai. Wikipedia nuotr. Borley kunigų namai. Wikipedia nuotr.
  

Žymos: vaiduokliai, paranormalūs reiškiniai, vaidenasi

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Iš supermamų forumo: „Visą naktį verkiau. Patarkite – kodėl?“