Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   irishtimes.com   |   2018-01-12

Airė rado būdą gauti piniginę kompensaciją iš „Facebook“

  
Airė rado būdą gauti piniginę kompensaciją iš „Facebook“
© Max Pixel nuotr.
Teisininkai įrodė, kad „Facebook“ privalo prisiimti atsakomybę dėl mergaitės nuotraukų.
Socialinis tinklas išmokės nukentėjusiajai neskelbiamo dydžio piniginę kompensaciją

Jungtinėje Karalystėje šią savaitę priimtas precendento neturintis sprendimas – interneto milžinė „Facebook“ išmokės kompensaciją paauglei, kurios nuotraukos buvo publikuojamos socialiniame tinkle be jos žinios.

Šios istorijos užuomazgos siekia dar 2014 metų lapkritį – tuomet nuogos 14-metės Šiaurės Airijos gyventojos nuotraukos buvo paskelbtos „Facebook“ ir buvo prieinamos bet kuriam interneto vartotojui. Vėliau tai kartojosi – nustatyta, kad tai padarė asmuo, siekiantis tokiu būdu jai atkeršyti bei sumenkinti mergaitės reputaciją, viešai paauglę pažeminti.
Įprastai tokiais atvejais teisinė atsakomybė tenka tokio pobūdžio atvaizdus platinantiems asmenims, tačiau šįkart mergaitės advokatai nusitaikė į paslaugos teikėją – „Facebook“ – teisininkai buvo įsitikinę, kad ginamajai pažeminti sąlygas sudarė socialinis tinklas, kuris neužtikrino, jog tokio turinio nuotraukos nepatektų viešumon.
 
Šis ieškinys net pasiekė aukščiausiąjį Š. Airijos teismą, o galiausiai ginčas baigėsi mergaitės ir „Facebook“ atstovų susitarimu, numatančiu, kad socialinis tinklas išmokės nukentėjusiajai neskelbiamo dydžio piniginę kompensaciją.
 
Tokia bylos baigtis gali inspiruoti daugybę žmonių reikalauti kompensacijų iš „Facebook“, mat tokie atvejai yra gana dažni – kerštaudami ar dėl kitų priežasčių kitiems žmonėms pakenkti norintys asmenys itin dažnai skelbia kompromituojančias savo taikinių nuotraukas be jų žinios.
 
  

Žymos: Facebook, Kompensacija, Šiaurės Airija, Pinigai, socialiniai tinklai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paprastai mergaitėms patinka lėlytės, o berniukams – gražios mašinėlės. Bet kodėl paaugus viskas pasidaro atvirkščiai?