Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-07-14

Anglijos bankas pateikė staigmeną

  
Anglijos bankas pateikė staigmeną
© Wikipedia nuotr.
Banko pozicija buvo daug kam netikėta.

Ketvirtadienį Anglijos bankas paskelbė naujausią bazinę palūkanų normą. Ji – kitokia, nei daugelis tikėjosi ir prognozavo.

Taigi, finansų rinkose sukrėtimų nebus – 2009 metais nustatyta 0,5 proc. norma palikta galioti ir kitą kartą bus peržvelgta rugpjūtį, esą reikia laiko gilesnei analizei.
Dauguma investuotojų tikėjosi, kad dėl po „Brexit“ susidariusių aplinkybių norma bus sumažinta perpus, iki 0,25 proc., tad daugeliui banko vadovybės sprendimas buvo netikėtas.
 
Ši žinia svarbi ne tik investuotojams, bet ir eiliniams žmonėms: atsižvelgiant į centrinio banko sprendimą, skolinimosi sąlygos neturėtų keistis ir paskolas iš bankų paėmusiems žmonėms.
 
Netikėtas sprendimas šiek tiek sudrumstė vandenį valiutų rinkose, šįkart – britų naudai, mat iš karto po banko pranešimo svaro sterlingo kursas JAV dolerio ir euro atžvilgiu nežymiai pakilo ir ketvirtadienį (liepos 14 d.) jo ir euro oficialus santykis siekia 1:1,20.
  

Žymos: Anglijos bankai, bazinės palūkanų normos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis užeina į kažkokį pusiau legalų naktinį klubą. Žodžiu, tokį, kur kazino ir panašios pramogos. Mato, prie vieno stalo sėdi pora vyrukų ir žaidžia pokerį su šunimi. O šuo taip visai guviai kortas mėto, tarpais muša ir pan. Žmogelis prieina prie to stalo ir klausia:
– O, tai matyt labai protingas šuo?
– Ne, – tarė vienas iš žaidėjų, – kai jis gauna gerą kortą, ima vizginti uodega.