Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-07-14

Aštuonmetis londonietis apdovanotas už mirštančios mamos priežiūrą

  
Aštuonmetis londonietis apdovanotas už mirštančios mamos priežiūrą Kajus Vaivadas susirgus mamai perėmė visas namų ruošos pareigas.
Man patiko rūpintis mama, labai jos ilgiuosi. Taip pat man patinka padėti tokiems pat vaikams, kaip aš, kad jie nesijaustų esantys vieni.

Vos aštuonerių lietuvis Kajus Vaivadas apdovanotas princesės Dianos vardu pavadintu apdovanojimu. Berniukas savo vaikišką gyvenimą iškeitė į suaugusiojo pareigas tuomet, kai jo mamai diagnozuotas vėžys.

Kai londonietei Ingridai buvo pranešta skaudi žinia, Kajui buvo vos penkeri. Jam teko perimti visus buities darbus nuo namų valymo iki maisto gaminimo, nes mama vaiką augino viena pati. „Bernardo's Indigo Carers Project“ labdaros organizacija pastebėjo vaiko pastangas ir pasiūlė jį apdovanoti princams Williamui ir Harry'iui, kurie taip pat labai anksti neteko mamos.
Pernai Ingridos gyvybė užgęso, tad Kajus mokosi gyventi be jos. Negana to, vaikas padeda tokio pat likimo nuskriaustiems mažamečiams dorotis su artimojo netektimi bei gyventi šalia sunkiai sergančio šeimos nario.
 
Labdaros organizacijos atstovai negali atsistebėti lietuvio sugebėjimais, džiugia nuotaika ir paslaugumu. Dėl to aštuonmetis pramintas išskirtiniu berniuku. „Man patiko rūpintis mama, labai jos ilgiuosi. Taip pat man patinka padėti tokiems pat vaikams, kaip aš, kad jie nesijaustų esantys vieni“, – sakė Kajus.
 
Dianos apdovanojimas skiriamas jauniems žmonėms, kurie savo veiksmais pakeičia kitų žmonių gyvenimus. 20-ųjų princesės Dianos mirties metinių proga apie savo išgyvenimus prabilus princams, šiemet apdovanojimas skirtas mamos taip pat netekusiam lietuviui.
 
 
  

Žymos: Šeima, Ligos, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...