Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   guardian.co.uk, BBC   |   2014-10-06

Audros tūkstančius paliko be elektros, uždarytos mokyklos [atnaujinta]

  
Audros tūkstančius paliko be elektros, uždarytos mokyklos [atnaujinta] Didžiausia audros grėsmė kyla Velsui, šiaurės vakarų Anglijai, rytinėms Šiaurės Airijos dalims

Pirmoji didesnė šio rudens audra Jungtinėje Karalystėje tūkstančius vartotojų paliko be elektros. Sinoptikai įspėja, kad “bobų vasara” baigėsi, tad lietus ir vėjas taps įprastu reiškiniu.

 
„Met Office” sinoptikai dar vakar paskelbė geltoną – „Žinokite” (angl. “Be Aware”) – įspėjimą dėl stipraus vėjo ir lietaus rytinėje šalies dalyje.
Dėl audringų oro sąlygų gyventojai įspėti apie „paviršinius potvynius ir galimus transporto trikdžius ten, kur vandens nutekėjimui trukdo prikritę lapai.”
 
Tačiau audra pridarė gerokai rimtesnių bėdų.
 
Ryte Cumbrijoje audros verčiamas medis nutraukė pagrindinę vakarų pakrantės elektros liniją, taip sutrikdydamas ir traukinių eismą. “Network Rail” žada visiškai uždaryti traukinių liniją bent iki rytojaus ryto, rašo The Guardian. Dėl elektros tiekimo sutrikimų grafystėje uždarytos ir dvi mokyklos.
 
84 metrus per valandą siekintys vėjo gūsiai elektros tiekimą sutrikdė ir Šiaurės Airijoje. Ten apie daugiau nei 7000 gyventojų liko be elektros, rašo BBC. Didžiajai daliai jų elektros tiekimas atsatytas iki pietų; apie tūkstantis nukentėjusiųjų jos dar laukia.
 
Pietų Velse dėl stipraus lietaus ir vėjo susidarė daugiau nei dešimties kilometrų spūstys, ant automobilių krito medžiai, prisišvartuotos valtys atplėštos nuo kranto. Sužeistųjų ar žuvusių nėra.
 
Gūsingas vėjas sutrikdė keltų darbą Škotijoje. Skye ir Dornocho tiltai keletą valandų buvo visiškai uždaryti. „Traffic Scotland” perspėja, kad transporto trikdžiai galimi didžioje Škotijos dalyje. Taysidas, Aberdeenshiras irAberdeenas, taip pat Dundee ir Angus įspėjami dėl potvynių.
Vis dėlto „Met Office” ramina, kad blogiausia jau praeityje ir vakare galima tikėtis šiek tiek saulės ir trupučio lietaus. Anot meteorologų, šis rugsėjis Jungtinėje Karalystėje buvo pats sausiausias nuo stebėjimų pradžios.
 
  

Žymos: Audra, Orai Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jūs su Jonu tokia laiminga pora, 40 metų kartu. Išduokite laimingo gyvenimo paslaptį!
– Nagi, Maryte, pati pagalvok: Jonas yra – aš gaminu valgyt, jis vilki drabužius – aš skalbiu, jis visur netvarkingai išmėto daiktus – aš surenku… Ir ką gi aš be jo daryčiau?...