Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-10-17

Benamiai rumunai Londone: „Mes – iš ES, duokite mums namus“

  
Benamiai rumunai Londone: „Mes – iš ES, duokite mums namus“ Londono centre įsikūrusi benamių rumunų grupė kelia paniką.

Elgetaujantys ir gatvėje gyvenantys rumunai sukėlė Londono verslininkų ir gyventojų pasipiktinimą. 40 benamių imigrantų, nakvojantys netoli Marble Arch, reikalauja skirti jiems namus, nes kitaip jie dar ilgai gyvens miesto šidyje.

Prekybininkai kaltina atvykėlius iš Rumunijos verslo žlugdymu bei paragino Westminsterio Tarybą nedelsiant imtis veiksmų. Jie tikino pastaruosius 18 mėnesių matę benamius besišlapinančius gatvėse ir keliančius muštynes. Esą dėl Park Lane įsikūrusių rumunų, klientai vis dažniau aplenkia prekybvietes, o tai verslininkams kainuoja dešimtis tūkstančių svarų.
Grupė imigrantų įsikūrė Park Lane esančioje metro stotyje, kur miega ant kartoninių dėžių apsistatę virvelėmis surištais savo daiktais. Viena iš grupės narių, vidutinio amžiaus rumunė portalui standard.co.uk atvirai pareiškė niekur nesitrauksianti, nes neturi, kur gyventi. „Mes iš Rumunijos, priklausome Europos Sąjungai. Mums reikia pagalbos. Namų. Duokite mums namus ir mūsų čia nebeliks“, - teigė prisistatyti nesutikusi moteris.
 
Šalia Marble Arch įsikūrusio salono savininkas Hakanas Altay‘us tikino bankrutuosiantis, jei situacija nesikeis. „Jie žudo mano verslą. Prašiau jų nemiegoti prie mano durų, bet jie nesuprato, ką sakiau, tik rėkė. Jie čia miega ir šlapinasi, kur papuola, tad mano salonas pradvisęs šlapimu, o klientams tai nepatinka“, - pasakojo verslininkas.
 
„Jų kompanijai vadovauja lyderis. Prieš du savaitgalius jis liepė visiems išsikraustyti iš gatvės į požeminę perėją. Prašiau policijos ir savivaldybės juos išvyti, tačiau niekas nesiėmė veiksmų“, - pridūrė vyras.
Kitų įstaigų darbuotojai teigė ne kartą kvietę policiją, mat benamiai sukėlė muštynes. Vieną naktį du vyrai mušė moterį su ramentais. Verslininkai pasipiktinę, kad Londono centre įkurtoms įstaigoms tokios grupės benamių kelia rimtą pavojų, mat turistų mėgstama vieta „tapo lūšnynu“. Anksčiau Westminsterio taryba buvo įsakiusi benamiams pasišalinti iš šalies, kai kuriems net nupirkusi kelionės bilietus atgal į Rumuniją, tačiau tai nepasiteisino, mat imigrantai nenorėjo vykti namo. Pasak pareigūnų, reikia imtis kur kas griežtesnių priemonių, kad ši problema būtų išspręsta.
 
  

Žymos: Rumunai, Londonas, Benamiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis užeina į kažkokį pusiau legalų naktinį klubą. Žodžiu, tokį, kur kazino ir panašios pramogos. Mato, prie vieno stalo sėdi pora vyrukų ir žaidžia pokerį su šunimi. O šuo taip visai guviai kortas mėto, tarpais muša ir pan. Žmogelis prieina prie to stalo ir klausia:
– O, tai matyt labai protingas šuo?
– Ne, – tarė vienas iš žaidėjų, – kai jis gauna gerą kortą, ima vizginti uodega.