Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-08-16

„Brexit“: Jungtinėje Karalystėje išaugo infliacija

  
„Brexit“: Jungtinėje Karalystėje išaugo infliacija
© flickr.com
Ekspertai nesieja infliacijos su sprendimu pasitraukti iš ES.
Jungtinės Karalystės infliacija yra didžiausia per pastaruosius 20 mėnesių.

Paskelbti oficialūs duomenys rodo, jog liepos mėnesį infliacija pasiekė 0,6 proc, ir buvo didžiausia nuo 2014 metų lapkričio mėnesio.

 Birželio mėnesį, prieš Jungtinei Karalystei nubalsuojant dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, infliacija siekė 0,5 proc. Ekspertai tikėjosi, kad infliacijos skaičiai nesikeis.
Pasak ekspertų, pagrindinės infliacijos kilimo priežastys buvo degalų, alkoholio, viežbučių bei maitinimo įstaigų kainų padidėjimas. Tačiau jie kainų šuolio tiesiogiai nesieja su „Brexit“.
 
„Pantheon Macroeconomics“ vadovas Samuelis Tombsas išaugusią infliaciją tiesiogiai sieja su svaro nuvertėjimu. Pasak jo, nukritus svaro vertei išaugo degalų ir alkoholio kainos, nes pabrango importas.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Infliacija, Kainos, breixit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.