Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-03

„Brexit“: Ką reiškia šis teismo sprendimas?

  
„Brexit“: Ką reiškia šis teismo sprendimas?
© flickr.com
Pakilo svaro vertė Jungtinių Valstijų dolerio atžvilgiu.
Ar parlamentarai balsuodami išreikš rinkėjų valią?

Jungtinės Karalystės teismas nusprendė, jog vyriausybė neturi teisės aktyvuoti 50 Lisabonos sutarties straipsnio be parlameto sutikimo. Ką tai reiškia?

 Ar šis sprendimas gali sustabdyti „Brexit“?
Greičiausiai negali, bet toks sprendimas komplikuoja padėtį ir įneša daug sumaišties. Parlamento nariai kalba, jog šis sprendimas sukels konstitucinę krizę, ir niekas neturi supratimo, kaip jos išvengti.
Toks teismo sprendimas gali sukelti dar daugiau prieštaravimų tarp žmonių, referendumo metu palaikiusių priešingas stovyklas.
 
Vyriausybė pareiškė, jog šį sprendimą apskųs Aukščiausiąjam Teismui, o pastarasis turėtų bylą nagrinėti gruodžio 7-8 dienomis.
 
Kaip vyks balsavimas?
 
Niekas nežino, kaip turėtų vykti balsavimas? Ar tai bus referendumas? Ar paprastas „Taip“ ir „Ne“ balsavimas, ar reikės išleisti naują įstatymą?
 
Kaip balsuos Parlamento nariai?
 
Nors dauguma Parlamento narių referendumo metu balsavo už tai, jog Jungtinė Karalystė liktų ES sudėtyje, jų atstovaujamų regionų gyventojai balsavo priešingai. Ar parlamentarai balsuodami išreikš rinkėjų valią, ar balsuos taip, kaip mano būsiant geriau Jungtinei Karalystei (ir rizikuos nebūti išrinktais kitai kadencijai)?
Kaip reagavo finansų rinkos?
 
Vos pasklidus naujienos, jog vyriausybė negali pradėti „Brexit“ be parlamento narių pritarimo, pakilo svaro vertė Jungtinių Valstijų dolerio atžvilgiu. Toks sprendimas reiškia, jog padidėjo „lengvo Brexit“ tikimybė.
 
  

Žymos: Vyriausybė, Europos Sąjunga, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi ant kranto du apsirūkę narkomanai. Prie jų prieina policininkai ir klausia:
– Ar čia neišplaukė lavonas?
– Ne.
Po kiek laiko išplaukia lavonas. Vienas narkomanas jam sako:
– Gali sau plaukti. Nebijok, mes tavęs neišdavėm.