Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-11-11

Britai ieško pavyzdžių Europoje, kaip mažinti jaunimo nedarbą

  
Britai ieško pavyzdžių Europoje, kaip mažinti jaunimo nedarbą Kas penktas į Job centre užsakantis bedarbis dar neturi net 25 metų.

Didžiojoje Britanijoje jaunimo nedarbo lygis be galo aukštas. Kitos Europos Sąjungos šalys, išskyrus ispanus ir kitas krizės krečiamas pietines valstybes, geriau tvarkosi su jaunų žmonių užimtumu. Britai ėmė dairytis į vokiečius ir austrus, kaip išspręsti opią darbo rinkos problemą.

40 % mokinių Austrijoje po mokyklos baigimo renkasi profesines mokyklas, kuriose siūloma teorinių bei praktinių žinių įgyti studijuojant. Vos penktadalis renkasi aukštąsias mokyklas, kuriose dėstomi tik teoriniai dalykai. Pasak oficialios statistikos, Austrijoje jaunimo nedarbo lygis labai žemas – vos 8.3 proc, rašė telegraph.co.uk.
 
Vokietijoje situacija panaši – mokiniai po mokyklos dažniau renkasi vadinamąsias dvigubo mokymo programas, kuomet su teorinėmis žiniomis įgyja ir praktikos, o baigę mokslus randa darbą be didesnių problemų. Minėtoje šalyje jaunimo nedarbo lygis vienas mažiausių visoje Europos sąjungoje – vos 8,9%.
 
Kol Britanija pirmauja demonstruodama rekordinį jaunimo nedarbo lygį – net 21.3 % -  industrijos ekspertai vis dažniau pataria pažvelgti į kitų Europos šalių mokymo programas. Koalicija, regis, nusprendė skirti daugiau dėmesio praktinėms jaunimo žinioms. Davidas Cameronas siūlo įmonėms skirti daugiau vietų praktiką atliekamiems studentams ir mokėti jiems šiek tiek daugiau nei iki šiol. Mat finansinė paspirtis skatintų studentus atlikti praktiką ir taip įgytas žinias pritaikyti ieškant darbo, skelbė telegraph.co.uk.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis užeina į kažkokį pusiau legalų naktinį klubą. Žodžiu, tokį, kur kazino ir panašios pramogos. Mato, prie vieno stalo sėdi pora vyrukų ir žaidžia pokerį su šunimi. O šuo taip visai guviai kortas mėto, tarpais muša ir pan. Žmogelis prieina prie to stalo ir klausia:
– O, tai matyt labai protingas šuo?
– Ne, – tarė vienas iš žaidėjų, – kai jis gauna gerą kortą, ima vizginti uodega.