Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-13

Britanijai minint gaisro Londono daugiabutyje metines, šalyje tvyro pyktis ir sielvartas

  
Britanijai minint gaisro Londono daugiabutyje metines, šalyje tvyro pyktis ir sielvartas
© Wikimedia nuotr.
Grenfell Tower.

Didžiajai Britanijai ruošiantis paminėti tragedijos daugiabutyje „Grenfell Tower“ – pražūtingiausio nuo Antrojo pasaulio karo laikų gaisro gyvenamajame pastate – metines, vietos bendruomenėje tvyro pyktis dėl teisingumo stokos ir gilus sielvartas.

Vakarų Londono bendruomenė vis dar neatsigavo nuo 71 gyvybę nusinešusių liepsnų pasekmių: daugelis nukentėjusiųjų prieš ketvirtadienį vyksiančias ceremonijas išreiškė nusivylimą politikų bei priešgaisrinės tarnybos veiksmais.
„Nesuprantu, kodėl kaip šalis nesame pasipiktinę, kodėl nereikalaujame iš vyriausybės, kad padėtis tuoj pat pasikeistų“, – sakė vietos gyventoja ir paramą išgyvenusiems teikiančios organizacijos „Justice4Grenfell“ aktyvistė Tasha Brade.
 
Kampanijos dalyviai siekia, kad šiuo metu vykstantis tyrimas nuvestų iki areštų ir degių apdailos plokščių uždraudimo.
 
Jie taip pat kritikuoja priešgaisrinės tarnybos nurodymą gyventojams likti savo namuose; šis įsakymas buvo atšauktas praėjus tik dviem valandoms.
 
Lėtos naujo busto nukentėjusiesiems paieškos tik šliūkštelėjo alyvos į ugnį – 43 iš 203 nukentėjusiųjų ir jų šeimų tebegyvena viešbučiuose.
 
„Nukentėjusieji negavo būtinų paslaugų, susijusių su jų sveikata ir gerove“, – tikino Vassiliki Stavrou-Lorraine, 34 metus gyvenusi priešais daugiabutį.
 
„Deja, praėjus metams padėtis lieka ta pati“, – sakė ji, pridurdama, kad žmonės kenčia nuo „depresijos ir potrauminio streso sutrikimų“.
 
 
  

Žymos: Grenfell Tower, Londono gaisras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pro kalėjimą eina jauna mergina. Balsas iš lango:
– Panele, ką jus darysite 2020 metų lapkričio 18 dienos vakarą?