Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   sky.com   |   2018-09-21

Britų naikintuvai išprašė įsibrovėlį iš Rusijos

  
Britų naikintuvai išprašė įsibrovėlį iš Rusijos
© SAC Steve Buckley/defenceimages.mod.uk nuotr.
Neatpažinto orlaivio patikrinti pasiųsti naikintuvai.
Visai netoli JK pakrantės rastas ir paslaptingas lėktuvas – Rusijos ilgųjų nuotolių bombonešis

Ketvirtadienį rytinėje Jungtinės Karalystės pakrantėje į orą pakelti šalies karinių pajėgų naikintuvai – taip sureaguota į paslaptingą oro erdvės įsibrovėlį. Netrukus paaiškėjo, kad tai – Rusijos karo lėktuvas.

Apie 15 val. pastebėta, kad į JK oro erdvę virš Šiaurės jūros netoli Newcastle’o įskrido orlaivis, kuris į britų oro eismo kontrolierių paklausimus neatsiliepė. Bet kuris kontrolieriams neatsiliepęs lėktuvas kelia pavojų visam oro eismui.
Pagal tarptautinius susitarimus, orlaiviai privalo reaguoti į paklausimus, tačiau šis to nepadarė, tad neatpažinto įsibrovėlio pasitikrinti pakelti arčiausiai – Lossiemouth bazėje Škotijoje – buvę karališkųjų oro pajėgų naikintuvai bei juos lydintis degalų aprūpinimo lėktuvas.
 
Į pranešimą sureagavo ir rytinėje Prancūzijos dalyje esantys šios šalies naikintuvai su tokia pačia palyda.
 
Visai netoli JK pakrantės rastas ir paslaptingas lėktuvas – pasirodo, tai buvo Rusijos ilgųjų nuotolių bombonešis. Jį britų naikintuvai išlydėjo iš JK oro erdvės.
 
„JK oro erdvę tyrinėjantys Rusijos bombonešiai yra tik dar vienas priminimas, kad ši šalis demonstruoja savo karinę jėgą“, – sakė JK gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas.
Jis patikslino, kad į pranešimą skubiai reagavę kolegos iš Prancūzijos įrodė, jog britai artimai ir sėkmingai bendradarbiauja su NATO sąjungininkais.
 
Rusijos kariniai lėktuvai dažnai ignoruoja tarptautinius susitarimus, kurie reikalauja pranešti skrydžių maršrutus ir įskridimą į kitų šalių oro erdves.
 
 
  

Žymos: Naikintuvai, Rusija, JK oro erdvė, bombonešis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?