Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2018-01-15

Britų naikintuvai pakelti dėl įsibrovėlių iš Rusijos

  
Britų naikintuvai pakelti dėl įsibrovėlių iš Rusijos
© defense.gov nuotr.
Britai į įsibrovėlius reagavo žaibiškai.
Rusijos lėktuvai dažnai sutarčių nesilaiko, dėl to JK ir kitose Europos vietose naikintuvai jų identifikuoti kyla labai dažnai

Pirmadienį ryte į Jungtinės Karalystės oro erdvę nepranešę įskrido neatpažinti Rusijos orlaiviai, į tai žaibiškai reagavo britų naikintuvai, pakilę ir perėmę įsibrovėlį.

Gynybos ministerija patvirtino žinią apie oro erdvės pažeidimą, teigiama, kad į ją nesilaikydami tvarkos įskriejo Rusijos lėktuvai.
Reaguojant į tai britų karališkųjų oro pajėgų naikintuvai pakelti iš bazės Rytų Škotijoje, jie turėjo perimti pažeidėjų lėktuvus: identifikuoti juos bei nukreipti. Taip įprastai elgiamasi su neatpažintais orlaiviais, įskridusiais į kontroliuojamą oro erdvę.
 
Laikantis bendrų susitarimų į svetimą oro erdvę įskridusių lėktuvų įgulos privalo pranešti apie tai, tačiau Rusijos lėktuvai dažnai šių sutarčių nesilaiko, dėl to JK ir kitose Europos vietose naikintuvai jų identifikuoti kyla labai dažnai.
 
Tokių atvejų Jungtinėje Karalystėje per pastaruosius metus padaugėjo.
 
  

Žymos: Naikintuvai, Rusija, karališkosios oro pajėgos, kariniai lėktuvai, reagavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.