Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Goda Ambrazas   |   2010-07-01

Britų policininkams nenorima mokėti už pirmus darbo metus

  
Britų policininkams nenorima mokėti už pirmus darbo metus
© Margarita Narvydaitė

Ketinimai priversti naujokus policininkus pirmuosius darbo metus patruliuoti JK gatvėse nemokamai gali sugriauti policijos pajėgų balansą, baiminasi vyresnieji pareigūnai.

Scotland Yardas planuoja sutaupyti milijonus svarų atsisakydamas treniruočių mokyklų, kuriose naujokai policininkai iki šiol buvo ruošiami patruliniam darbui, praneša Standard UK. Vietoj to ketinama pirmuosius darbo metus būsimus pareigūnus išleisti į gatves kaip neapmokamus „specialiuosius konsteblius“, kad jie patirties įgautų tiesiog gatvėse.
Metropolitan Police pareigūnai baiminasi, kad toks sprendimas atbaidys daugelį potencialių žmonių, kurie galėtų tapti policininkais. Žaliųjų partijos atstovė Jenny Jones sako: „Daugelis žmonių tiesiog negalės sau leisti rinktis policininko specialybę. Tai reikštų, jog jie turėtų ieškotis papildomo darbo pirmuosius 12 ar 18 mėnesių, pradėję dirbti policijos pareigūnais. Manau, kad sprendimas nemokėti jiems algos labai susiaurins žmonių, galinčių ir norinčių dirbti policijoje, ratą.“
 
Metropolitan Police planuoja visai atsisakyti naujokų iš Hendono policijos mokyklos, o vietoj jų samdyti žmones, praėjusius specialiųjų konsteblių kelią tiesiai miesto gatvėse. Šiuo metu visi naujokai policininkai praeina 25 savaičių mokymų kursą. Tačiau yra nemažai savanorių konsteblių, kurie per metus patruliuoja mažiausiai 300 valandų, kas prilyginama 23 savaitėms bazinių treniruočių. Pagal naujuosius planus, jie papildomai išklausytų mokymų kursą apie įstatymų bazę ir būtų tinkami darbui po metų, o tai nieko nekainuotų.
 
Šie ketinimai padiktuoti būtinybės bet kokia kaina sumažinti policijos išlaidas. Policijos bosai aiškina, kad tokia sistema pakeistų besiklostančią pastaraisiais metais tendenciją, kai apie 31 procentas britų policininkų yra kilę iš etninių mažumų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įsibėgėjus krizei.

– Šitai – nuo nuovargio, tai – nuo nervinės įtampos, o šitai – nuo depresijos.

– Ačiū, daktare, ačiū... O išskyrus degtinę daugiau nieko neturite?