Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2020-01-19

Britų premjeras perspėjo V. Putiną dėl Skripalių apnuodijimo

  
Britų premjeras perspėjo V. Putiną dėl Skripalių apnuodijimo
© facebook nuotrauka

Britų premjeras Borisas Johnsonas per pirmą oficialų savo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu perspėjo jį nekartoti 2018 metais įvykdytos cheminės atakos, vos nepražudžiusios buvusio šnipo Sergejaus Skripalio.

Dauningo gatvė pranešė, jog B. Johsonas Rusijos prezidentui Berlyne sakė, kad santykiai tarp Maskvos ir Londono nebus normalūs, kol Rusija nenutrauks destabilizuojančios veiklos. Abiejų valstybių lyderiai Berlyne dalyvauja daugiašaliame susitikime krizei Libijoje aptarti.
Anot Jungtinės Karalystės premjero biuro, B. Johnsonas „aiškiai pasakė, kad Britanijos pozicija dėl Solsberio išpuolio nesikeičia – tai buvo neapgalvotas cheminio ginklo panaudojimas ir begėdiškas bandymas nužudyti nekaltus žmones“.
 
„Jis sakė, kad tokia ataka negali pasikartoti“, – nurodė Dauningo gatvė. Rusija atmeta kaltinimus, kad karinės žvalgybos GRU pareigūnai panaudojo stiprų cheminį ginklą, kad apnuodytų S. Skripalį už darbą su Britanijos ir kitų Vakarų šalių žvalgybomis.
 
S. Skripalis ir jo dukra po išpuolio praleido kelias dienas komoje, tačiau išpuolį išgyveno ir iki šiol slepiasi. Anot B. Johnsono biuro, britų premjeras V. Putinui pasakė, kad „jie abu turi atsakomybę spręsti tarptautinio saugumo, įskaitant situaciją Libijoje, Sirijoje, Irake ir Irane, klausimus“.
 
Tačiau ministras pirmininkas taip pat davė aiškiai suprasti, kad šis dialogas nereiškia, jog Londono santykiai su Kremliumi normalizavosi.
  

Žymos: Rusija, Maskva, Boris Johnson, Putinas, sergejus skripalis, Skripaliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.