Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-07-28

D. Trumpas ir B. Johnsonas per pirmąjį pokalbį apsvarstė svarbaus prekybos susitarimo galimybę

  
D. Trumpas ir B. Johnsonas per pirmąjį pokalbį apsvarstė svarbaus prekybos susitarimo galimybę
© facebook nuotrauka

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė, kad penktadienį telefonu pasikalbėjo su naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu ir kad jau pradėtos diskusijos dėl „labai svarbaus“ prekybos susitarimo.

„Manau, kad jis bus puikus ministras pirmininkas“, – pareiškė D. Trumpas, praėjus kelioms minutėms po pokalbio pavadinęs B. Johnsoną „geru vyruku“.
„Mes jau kalbėjome apie prekybos susitarimą“, – pažymėjo JAV prezidentas ir pridūrė: „Manau, kad tai bus labai reikšmingas prekybos susitarimas.“
 
D. Trumpas pareiškė, kad dvišalis susitarimas su Didžiąja Britanija po „Brexit“ gali būti „tris, keturis ar penkis kartus“ didesnės apimties nei dabartinė dvišalės prekybos apyvarta, o kai Londonas pasitrauks iš Europos Sąjungos, „bus galima nuveikti dar daugiau“.
 
Londone Dauningo gatvės atstovas pareiškė, kad D. Trumpas ir B. Johnsonas „išreiškė įsipareigojimą pasiekti didelės apimties laisvosios prekybos susitarimą ir kuo greičiau pradėti derybas, kai JK pasitrauks iš ES“.
 
B. Johnsonas užsiminė apie Didžiosios Britanijos, kaip nepriklausomai prekiaujančios šalies, ateitį ir daugybės dvišalių susitarimų sudarymą nedalyvaujant ES aljanse, vedančiame kolektyvines derybas su Vašingtonu.
 
„Jiems jau seniai reikėjo tokio premjero“, – pareiškė D. Trumpas apie konservatoriams atstovaujantį B. Johnsoną.
  

Žymos: Prekyba, Boris Johnson, D. J. Trump, tarptautiniai santykiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ona guodžiasi kaimynei:
– Ir kiek aš savo Jonui įrodinėjau, kad esu gera... Ir šaukiau, ir mušiau... Netiki...