Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2017-11-07

Dar vienas britų galvos skausmas – žmonės nustojo pirkti

  
Dar vienas britų galvos skausmas – žmonės nustojo pirkti
© Wikipedia nuotr.
Pirkėjai JK per pastaruosius tris mėnesius tikrai neišlaidavo.
Pirkėjai yra atsargūs kaip niekada, jie gera apgalvoja, ką perka, ką gali sau leisti

Naujausia ne maisto prekių pardavimų statistika turėtų versti susirūpinti Jungtinės Karalystės mažmenininkus: skaičiai – bene blogiausi šį dešimtmetį.

Britų mažmenininkų konsorciumas (British Retail Consortium, BRC) paskelbė, kad rugpjūčio-spalio mėnesiais prekyba augo vos 0,1 proc. Šis rodiklis – blogiausias nuo 2011 metų sausio.
Vertinant bendrą maisto ir kitų prekių pardavimus spalio mėnesį, skaičiai taip pat nedžiugina: fiksuotas vos 0,2 proc. augimas, kai praėjusiais metais tuo pačiu metu šis rodiklis siekė 2,4 proc.
 
BRC vadovės Helen Dickinson manymu, tokiems prastiems rodikliams įtakos turi ir didžiausia per penkerius metus infliacija JK, kuri šiuo metu siekia 3 proc., o tai reiškia, kad gyventojų perkamoji galia krenta dėl to, kad kainos auga greičiau nei atlyginimai.
 
„Pirkėjai yra atsargūs kaip niekada, jie gera apgalvoja, ką perka, ką gali sau leisti“, – aiškino H. Dickinson.
 
Apskaitos ir audito kompanijos KPMG vadovas Paul’as Martin’as pabrėžė, kad šis laikotarpis prekybininkus turėtų priversti susirūpinti dėl likimo netolimoje ateityje.
 
Ir visa tai – likus 7 savaitės iki Kalėdų, kai tokiu metu pardavimų statistikos rodikliai įprastai šauna aukštyn. Tikimasi, kad situacija iki metų pabaigos dar pagerės, mat pirkėjai turėtų gerokai išlaidauti „juodojo penktadienio“ akcijos metu – ji kasmet gerina pardavimo rekordus.
  

Žymos: Infliacija, Statistika, Pardavimai, mažmeninė prekyba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paprastai mergaitėms patinka lėlytės, o berniukams – gražios mašinėlės. Bet kodėl paaugus viskas pasidaro atvirkščiai?