Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-12-06

Dėl įtariamo sąmokslo nužudyti Th.May vienam įtariamajam pareikšti kaltinimai

  
Dėl įtariamo sąmokslo nužudyti Th.May vienam įtariamajam pareikšti kaltinimai Sužlugdytas sąmokslas nužudyti Theresą May.
N. Z. Rahmanas planavo prie rezidencijos vartų susprogdinti savadarbį sprogmenį, kuris būtų sukėlęs sumaištį, o tada patekti į patį pastatą „su tikslu nužudyti ministrę pirmininkę“.

Londone prieš teismą trečiadienį stojo 20 metų vyras, kuriam buvo pareikšti kaltinimai dėl sąmokslo nužudyti britų premjerę Theresa May panaudojant sprogmenis ir peilį.

Naa'imuras Zakariyah Rahmanas  kaltinamas planavęs susprogdinti bombą prie vyriausybės vadovės rezidencijos Dauningo gatvėje, tuomet įsiveržti į ją apsijuosus mirtininko diržu ir nudurti Th. May.
Pasak valstybės kaltintojo Marko Carrollo, N. Z. Rahmanas planavo prie rezidencijos vartų susprogdinti savadarbį sprogmenį, kuris būtų sukėlęs sumaištį, o tada patekti į patį pastatą „su tikslu nužudyti ministrę pirmininkę“.
 
Jis planavo panaudoti mirtininko liemenę, pipirines dujas ir peilį, sakė M. Carrollas Vestminsterio magistratų teisme Londone.
 
Manoma, kad ruošdamasis šiam išpuoliui N. Z. Rahmanas kruopščiai išžvalgė rajoną, sakė prokuroras.
 
N. Z. Rahmanas yra kaltinamas teroristinio išpuolio planavimu ir pagalba kitam asmeniui - Mohammadui Aqibui Imranui - rengiant atskirą teroristinę ataką.
 
Teisme N. Z. Rahmanas pasirodė kartu su 21 metų M. A. Imranu, kuris yra kaltinamas bandymu prisijungti prie džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“. Jis taip pat siekė gauti padirbą pasą, kad galėtų išvykti į Libiją.
 
Abu šie vyrai buvo suimti lapkričio 28 dieną.
N.Z. Rahmanas teisme ištarė vos kelis žodžius; jis patvirtino savo pavardę ir gimimo datą bei pranešė neturintis nuolatinės gyvenamos vietos. Paprašytas nurodyti savo pilietybę vyras atsakė, kad yra „bangladešiečių kilmės britas“. Tuo tarpu M. A. Imranas pareiškė esantis „pakistaniečių kilmės britas“.
 
Vyriausioji magistratų teismo teisėja Emma Arbuthnot grąžino N. Z. Rahmaną ir M. A. Imraną kardomajam kalinimui iki gruodžio 20 dienos, kai jie turės pasirodyti Londono Old Beilio baudžiamųjų bylų teisme.
 
Antradienį vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd parlamentą informavo, kad nuo 2013 metų išpuolio, kai du islamo ekstremistai Londono gatvėje nužudė britų karį, buvo atskleisti 22 islamistų teroro sąmokslai.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Žmogžudystė, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Einu į parduotuvę, gal tau paimti ko nors skanaus? – klausia žmona.
– Žinoma, paimk, tik atsargiai – gatvėje slidu, grįždama nesudaužyk butelio.