Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Rasa Strimaitytė, ELTA   |   Tiesa.com, DELFI.lt, ELTA   |   2019-05-04

Didžiosios Britanijos toriai vietos valdžios rinkimuose neteko 1 335 mandatų

  
Didžiosios Britanijos toriai vietos valdžios rinkimuose neteko 1 335 mandatų
© facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos vietos valdžios rinkimuose valdantieji konservatoriai patyrė didelių nuostolių - palyginti su 2015 metų rinkimais, jie neteko 1 335 mandatų. Prasčiau pasirodė ir opozicinė Leiboristų partija. Tuo tarpu aiškiais rinkimų, vykusių dalyje Anglijos ir Šiaurės Airijos, nugalėtojais laikomi proeuropietiški liberaldemokratai. Savo pozicijas pagerino ir žalieji bei nepriklausomi kandidatai.

„Vaizdas aiškus, - pripažino ministrė pirmininkė Theresa May partijos renginyje Velse. - Tai sunkus metas mūsų partijai, o rinkimų rezultatai yra to simptomas“.
Vienas vyras premjerei šūktelėjo: „Kodėl neatsistatydinate?„ Buvusi ministrė Priti Patel, turėdama omenyje torių nesėkmę, sakė: „Th. May yra dalis problemos. Mes negalime toliau taip tęsti. Mums reikia pokyčių“.
 
Politikos mokslininkas Johnas Curtice'as iš Stratklaido universiteto Glazge kalbėjo apie rinkėjų bausmę. „Leiboristų partija pralaimi ten, kur istoriškai yra stipri. Ir konservatoriai pralaimi ten, kur jie istoriškai yra stiprūs“, - sakė jis.
 
Valstybės sekretorius Jeremy'is Huntas nuostolius tviteryje pavadino „antausiu abiem didžiosioms partijoms“. Iš viso vietos valdžios rinkimuose buvo išdalyta 8 000 mandatų.
  

Žymos: Politika, jk parlamentas, parlamentarai, Anglijos parlamentas, politinės partijos, mandatai, toriai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gyvenimo aprašymo skiltyje „šeiminė padėtis“ Jonas visada rašydavo: „Be išeities“...