Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-15

Dingęs meno kūrinys po 57 metų rastas Londone

  
Dingęs meno kūrinys po 57 metų rastas Londone
© Cecilia A - away for a while flickr. asociatyvi nuotr.
Meno kūrinys labai svarbus Indams.

Iš vieno Indijos muziejaus prieš 57 metus pagrobta XII amžiaus bronzinė Budos statulėlė buvo aptikta Londone ir bus grąžinta indams, trečiadienį pranešė policija.

Šis dirbinys buvo vienas iš 14 eksponatų, 1961-aisiais pagrobtų iš rytiniame Nalandos mieste įsikūrusio Indijos archeologinių tyrinėjimų muziejaus.
Statulėlė buvo pastebėta Didžiosios Britanijos prekybos mugėje šių metų kovą. Tyrimo ėmėsi Londono policijos meno ir senienų skyrius.
 
Pareigūnai apie vogtą daiktą perspėjo tos statulėlės savininką ir pardavėją, kurie sutiko grąžinti ją Indijai. Minėti asmenys nėra kaltinami jokiais nusižengimais.
 
Budos statulėlė trečiadienį per ceremoniją buvo perduota Indijos aukštajai komisijai Londone.
 
„Visa tai pabrėžia, kaip teisėsauga ir Londono meno rinka dirba išvien, kad pasauliui skleistų pozityvią kultūros diplomatiją“, – pranešime sakė už meno reikalus atsakingas vyriausybės narys Michaelas Ellisas.
Londono policijos meno ir senienų skyriaus detektyvė konsteblė Sophie Hayes savo ruožtu sakė: „Ypatinga pagarba akyliesiems informatoriams, kurie mums pranešė, kad atsirado prieš daugybę metų dingęs daiktas.“
 
  

Žymos: Londonas, Menas, Kultūra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bėga du šunys per dykumą. Vienas sako:
– Jei nerasiu kampo, apsišlapinsiu!