Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Goda Jakubauskaitė   |   2010-08-13

Diržų veržimosi metas

  
 Diržų veržimosi metas Didžiosios Britanijos iždo kancleris George\\\\\\\'as Osborne\\\\\\\'as.

Britai dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus, o šalyje netyla diskusijos apie pristatytą sunkiausią per pastaruosius dešimtmečius biudžeto projektą.

„Kietas, bet sąžiningas“. Taip parlamente pristatydamas naująjį šalies biudžetą kalbėjo Didžiosios Britanijos iždo kancleris George'as Osborne'as.  

Valdžia užsimojo padidinti mokesčius, apkarpyti pašalpas ir sumažinti valstybės išlaidas. Tikimasi, kad tai padės nemažai sutaupyti ir sumažinti valstybės skolą – kasmet vien palūkanoms sumokėti išleidžiama 60 mlrd. svarų.

Didins mokesčius

Nuo kitų metų pridėtinės vertės mokestis (angl. VAT), kuris šiuo metu yra 17,5 proc., didės iki 20 procentų. Finansų ekspertų skaičiavimais, dėl to uždirbantiems daugiau kaip 49,7 tūkst. svarų per metus prekių ir pirkinių našta „pasunkės“ maždaug 1,6 tūkst. svarų, gaunantiems vidutines pajamas našta bus didesnė apie 400 svarų, o mažiausiai apmokami gyventojai per metus išleis apie 180 svarų daugiau.

Skaičiuojama, kad pridėtinės vertės mokesčio padidinimas padės į šalies biudžetą papildomai surinkti 13 mlrd. svarų per metus.

 Mažins pašalpas

Valdžia užsimojo gerokai apkarpyti ir pašalpas. Šeimos, kurių pajamos viršija 30 tūkst. svarų per metus, neteks vaiko pašalpos, vaiko pinigų ir vienkartinių išmokų gimus vaikui. Pašalpas žadama įšaldyti trejiems metams.

Ketinama gerokai sumažinti ir būsto nuomos pašalpų biudžetą. Nustatyta, kad per savaitę šeimai skiriamos išlaidos būsto nuomai negali viršyti 400 svarų. Per pastarąjį dešimtmetį išlaidos būsto nuomos pašalpoms išaugo 7 mlrd. svarų – iki 21 milijardo svarų kasmet.

Skaičiuojama, kad pašalpų apkarpymas padės valstybei kasmet sutaupyti 11 mlrd. svarų, tuo tarpu vidutinė šeima dėl tokių apkarpymų kasmet neteks apie tūkstančio svarų.

Palies ir turtinguosius

Papildoma mokestinė našta prislėgs ir nemenkas pajamas gaunančius asmenis. Uždirbantiems daugiau kaip 150 tūkst. svarų per metus pajamų mokestis gali šoktelėti iki 50 proc.

1 proc. ūgtels socialinio draudimo mokestis gaunantiems daugiau nei 20 tūkst. svarų per metus.

Nuo 18 iki 28 proc. išaugs kapitalo prieaugio mokestis.                      

Biudžete numatyta gerokai mažinti ir visų valstybės departamentų išlaidas. Per ketverius metus išlaidas planuojama sumažinti apie 20 proc. Ketinama apkarpyti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir padidinti pensijų įmokas. 

 Nusitaikė į bankus

Papildomi mokesčiai užguls ir bankų pečius. Apskaičiuota, kad dėl to į valstybės biudžetą papildomai įplauks ne mažiau kaip 2 mlrd. svarų per metus.

Tarptautinės reitingų agentūros „Fitch“ Suverenių rizikų skyriaus vadovas Davidas Riley pasveikino tokius Didžiosios Britanijos valdžios žingsnius.

„Šiandieninis biudžetas atskleidžia ambicingą deficito mažinimo planą. Tai sustiprins tikėjimą Didžiosios Britanijos finansine padėtimi“, – teigė D. Riley.

Tikimasi, jog dar šiais metais ekonomika ūgtels 1,2 proc., o kitąmet jau planuojamas 2,3 proc. augimas.

Infliacija šalyje šįmet turėtų pasiekti 2,7 proc. lygį, o vėliau neviršys nustatyto augimo limito – 2 proc.

 


  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteriška logika:
– Geriau gražiuoju viską prisipažink, antraip aš pati prisigalvosiu – bus blogiau!