Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Dorota Dovda   |   2018-06-13

Dorota Dovda sukūrė geriausią intensyvų anglų kalbos kursą keliaujantiems

  
Dorota Dovda sukūrė geriausią intensyvų anglų kalbos kursą keliaujantiems

„Kas dieną sulaukiu tūkstančius žinučių kaip kankinasi tie, kurie išvyksta į svetimą šalį nemokėdami anglų kalbos. Išvažiuoji, rodos turėtum būti laimingas, bet nesi, nes, kai reikia nueiti į kavinę – jautiesi nejaukiai. Jautiesi lyg būtum visuomenės atstumas, nepasitiki savimi, nes negali nė žodžio pasakyti angliškai. Tada sėdi ir galvoji, nejaugi aš negalėjau tų būtiniausių anglų kalbos žodžių išmokti? Ar bent pasimokyti iš anglų kalbos pradedantiesiems vadovėlio? Kodėl negalėjau bent truputėlį palankyti anglų kalbos kursų?Kiek daug tokių žmonių atvyko šiandien į mano anglų kalbos pamokas, nors tik vakar nusileido jų lėktuvas. Ateina ir sako: - daugiau nebegaliu taip gyventi, nebegaliu keliauti ir nemokėti anglų kalbos. Išmokykit mane bent anglų kalbos pagrindų ! O aš imu ir išmokau.” – Taip teigia Dorota Dovda.

Dorota Dovda parašė „Kova su Kalba “, „Mąstymo Metodika“ , „Mokymosi Strategijos“  Tai pirmos trys jos pačios populiariausios knygos. Pagal jas anglų, norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbos išmoko jau virš 50 tūkst žmonių. Knygos paremtos geriausios užsienio kalbų mokytojos patirtimi mokantis ir mokant užsienio kalbų. Ji išmoko anglų, norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbas pagal savo sukurtą efektyviausią užsienio kalbų mokymosi sistemą.
Dorotos Dovdos video youtube sulaukia 100 tūkstančių peržiūrų. 
 
 
Dorota Dovda mokymai Facebook netrukus pasieks 100 tūkst. like. 
 
Ar anglų kalba kelionėje praverčia?
Iš įvairiausių mano mokinių istorijų ir kelionių aplink pasaulį – galiu pasakyti, jog įprastai žmones kamuoja savigraužos jausmas, kad neišmoko anglų kalbos prieš išvykstant. Tuomet visos kelionės metu vis prisimena tą faktą, kad nemoka anglų kalbos ir net susikalbėti negali. Jeigu atsitinka taip, kad pasirodo moka kelis angliškus žodžius – sudėti jų į sakinį negali. Jeigu gali sudėlioti sakinį, pasirodo, kad jis yra absoliučiai netaisyklingas, o kai kiekvienas sakinys netaisyklingas. Pats tai supranti, tuomet tyli. Tyli tie, kurie nieko nemoka. Tyli tie, kurie moka labai daug, bet moka padrikai ir visiškai netaisyklingai.
 
Žinot, yra žymiai sunkiau išverti jausmą, kai žinai, kad žinai daug, bet toks jausmas, kad nieko nežinai, nes tos žinios jos netaisyklingos. Tuomet supranti kiek laiko prašvaistyta veltui.
 
Žinoma, kaip gali pamiršti savo anglų kalbos lygį, jei kur tik be pasisuksi visur reik anglų kalbos. Tuomet nori ar nenori prisimeni tą gilią žaizdą. Anglų kalba keliaujant praverčia ir suteikia pasitikėjimo savimi.
 
Visada yra žymiai geriau mokėti taisyklingus anglų kalbos pagrindus, nei nemokėti nieko ir tikėtis, kad kelionė praeis sklandžiai be jokių neigiamų emocijų ir minčių. Jeigu žmogus iškeliauja ir žino, kad bus momentų, kai reikės kalbėti angliškai – savaime įspraudžia save į negatyvo liūną, nes kankinsis. Nuolatos sau primins, kad neišmoko bent kelių anglų kalbos frazių prieš kelionę ir žadės sau, kad tikrai pradės mokytis anglų kalbos žodžius vos grįžęs.
 
Išvykti į svetimą šalį be anglų kalbos žinių yra tikra pražūtis. Žinoma, jeigu norite keliauti į Turkiją ir laisvai kalbate rusiškai – kam ta anglų kalba?
 
Įprastai praleidžiantys daug laiko kelionėse – anksčiau ar vėliau supranta, kad reikia pagaliau išmokti anglų. Taigi anglų kalba keliaujantiems tampa tiesiog neišvengiamu siekiu ateityje.
 
Kam nepavyksta išmokti anglų savarankiškai – yra įvairių anglų kalbos pamokų. Gaila, kad ne visi anglų kalbos kursai yra geri ir tai, kad pasėdėsi grupiniuose anglų kursuose dar nereiškia, kad išeisi išmokęs.
 
Asmeninio arch. nuotr. Asmeninio arch. nuotr.
Kaip išgyvena kiti be anglų kalbos kelionėje?
 
Dažnai draugų rate būna bent vienas žmogus, kuris tampa vertėju. Taip pat kai kurie susikalba rankų mostų pagalba, rodo pirštais. Tai yra kiekvieno atskiras pasirinkimas kaip leisti savo kelionės laiką. Pilnavertiškai ar nuolat prisimenant faktą, kad nemoki anglų, nes čia ir yra pagrindinis momentas. Tie, kurie nemoka anglų kalbos – nuolat dėl to kankinasi ir galvoja, kad numirs neišmokę. Daugelis taip galvoja, kol neapsilanko mano geriausiuose anglų kalbos kursuose internete.
 
Mano anglų kalbos kursuose išmoksta visi, kurie klauso mano patarimų, nes pagal savo sukurtą metodiką išmokau ne tik anglų, bet ir vokiečių, ispanų, italų, norvegų. Nekalbant apie rusų ir lenkų, kurias moku nuo pat gimimo. Kai moki tiek kalbų, žinai kaip sėkmingai mokytis ir galiausiai išmokti. Gyvenime nemokėčiau tiek užsienio kalbų, jeigu būčiau kiekvieną nežinomą žodį ‘’kalusi’’ .
 
Ką daryti, jeigu nemoki anglų kalbos. Ar sunku be anglų kalbos?
 
Be anglų kalbos sunku visur, nes nėra pilnavertiškumo jausmo ir visuomet jautiesi atstumtasis, nepripažintas. Net į geresnę darbo vietą priims tą, kuris moka anglų, nei nemokantį nė žodžio. Jeigu yra du žmonės ir vienas moka pasakyti angliškai vieną sakinį, o kitas du. Faktas, kad priims tą, kuris moka pasakyti du sakinius angliškai.
 
Priims tą, kuris turi geresnes anglų kalbos žinias ir yra pažengęs anglų kalboje. Turiu nemažai mokinių, kurie baigę anglų kalbos kursus pažengusiems, gavo puikius darbo pasiūlymus.
 
Kas dieną sulaukiu begalę nuostabių atsiliepimų iš savo mokinių, kad anksčiau mokėsi įvairiausiais būdais, bet tik mano anglų kalbos kursai buvo vieninteliai, kurių dėka jie gavo geresnį darbą. Labai daug mokinių patobulino anglų kalbos žinias pagal anglų kalbos kursą pažengusiems ir buvo paaukštinti pareigose įvairiose pasaulio šalyse, nes mano mokiniai yra iš viso pasaulio.
 
Rodos kiek nedaug privalai mokėti, kad susikalbėtum angliškai kelionėje. Atrodo, kad ir pats galėtum išmokti anglų kalbos. Bet realybė atspindi visiškai kitą situaciją.
 
Jeigu anglų būtų lengva išmokti pačiam, savarankiškai – nebūtų nei vieno, kuris nemokėtų anglų kalbos. Svarbiausia žinoti kaip tiksliai mokytis, nes kitaip nieko neišmoksi ir tik pakliūsi į depresijos liūną, o tai yra vienas skaudžiausių momentų. Gali turėti šimtą kelioninių anglų kalbos žodynėlių ir nė vieno žodžio neprisiminti, nes nežinai metodikos kaip mokytis būtiniausius anglų kalbos žodžius. Džiaugiuosi, kad mano mokiniams dėl tokių dalykų kankintis nereikia, nes jie turi geriausią anglų kalbos mokytoją internete.
 
Asmeninio arch. nuotr. Asmeninio arch. nuotr.
 
Kaip išmokti būtiniausius anglų kalbos žodžius lėktuve?
 
Nesvarbu kiek laiko truks Jūsų skrydis. Valandą dvi, ar tris paras. Jūs esate nusiteikę pakeliauti, pamatyti kažką naujo, pasigrožėti kita užsienio šalimi. Prie visų šių norų - žmonės prideda norą išmokti anglų.
 
Apskritai tikėtis, kad lėktuve gali išmokti būtiniausius anglų kalbos žodžius – prilygsta savęs žlugdymui. Tikiesi daug, o nusileidus lėktuvui matai, kad rezultatų apskritai nėra.
 
Kodėl nėra rezultatų mokantis anglų lėktuve?
 
Pernelyg daug streso, pernelyg mažai laiko ir jokio suvokimo, kad reikia tikslių žingsnių mokantis anglų kalbos. Vien tik per vieną dieną suaugęs žmogus gali skirti tik iki 2 val. prie anglų kalbos knygų. Jeigu skirs daugiau laiko, ne tik nieko neišmoks, bet ir iššvaistys laiką, nes yra žmogiški limitai. Jaunas žmogus, kuris dar mokosi mokykloje ir kas dieną praleidžia labai daug laiko prie knygų – gali išsėdėti ilgiau, bet ne kiekvienas jaunesnis gali išbūti prie anglų kalbos knygų ilgą laiko tarpą, Tai visiškai priklauso nuo žmogaus asmenybės.
 
Faktiškai, jeigu turi konkrečią sistemą kaip mokytis anglų kalbos sėkmingai - užteks tik 15- 30 min. Per dieną ir rezultatai bus matomi jau po mėnesio. Įprastai imant sėkmingo anglų kalbos mokymosi vidurkį tiek laiko užtenka mano mokiniams.
 
Kodėl nėra paprasta išmokti angliškus žodžius skrydžio met ?
 
Visų pirma – todėl, kad žiūrėti į anglų kalbos žodyną ir kartoti žodį tris kartus, tai ne sėkmingo anglų kalbos mokymosi metodika. Tai prilygsta nevilčiai, nes pradedi galvoti, o kaip kiti išmoksta, o aš čia negaliu. Išties niekas taip negali. Tiesiog žmogus tampa apimtas tokių neigiamų emocijų ir minčių, jaučiasi visišku nevykėliu. Kai tuo pačiu metu tame pačiame lėktuve sėdi dar dešimt tokių pačių žmonių, su ta pačia problema. Reikia ne tik laiko informacijos suvokimui. Reikia tinkamo laiko paskirstymo ir tinkamo veiksmų plano sudėliojimo. Tai gali padaryti labai gera anglų kalbos mokytoja ar mokytojas, nes bet koks geras mokytojas labai tiksliai sugeba apibrėžti laikotarpį per kurį būtent Jūsų problema bus išspręsta.
 
Vėlgi, nepamirškime, kad pasiimat anglų kalbos kelioninį žodynėlį, įtemptai sėdite prie jo dvi valandas, bet juk tai ir yra vienintelės dvi valandos, kurias praleidote. Tada jaučiatės stipriai pavargę ir pervargę, nes protas neįpratęs prie tokio įtempto nesistemingo krūvio. Bet juk tas krūvis, kurį sau duodate net nėra tikslus. Tiesiog bandote kažką išmokti atmintinai ir viskas. Faktas, kad tokiu metu yra iššvaistoma begalybė valandų ir energijos, nekalbant apskritai apie mintis neigiamas ir jų kiekį smegenyse. Iš kurių laikui bėgant gimsta įsitikinimas, kad tai ne man.
 
Kodėl Jūs neimat tos angliškos knygutės ir nesėdit prie jos po dvi valandas kas dieną du metus ? Todėl, kad tam stiprybės nėra, nes žinai, kad rezultatų nebus. Nebus, nes negali iškęsti to skausmo ir nevilties jausmo, kad praleidi daug laiko, o iš vietos kaip nejudi taip nejudi.
 
Rezultatus mano mokiniai pamato jau po pirmų anglų kalbos pamokų ir per vieną mėnesį išmoksta susikalbėti angliškai. Yra dalis, kurie jau moka anglų ir reikia tik patobulinti žinias. Tai irgi galima padaryti vos per mėnesį.
 
Asmeninio arch. nuotr. Asmeninio arch. nuotr.
 
Rodos, kiek ten tų būtiniausių anglų kalbos žodžių. Gi nesudėtinga tai išmokti. Tokios mintys teigiamos yra tik tada, kai dar galvoji, kad gal reiktų pradėti mokytis anglų.Visgi, kai ištiesų pradedi ir matai, kad net po dienos nieko nepameni – puoli į depresiją.
 
Kaip išmokti būtiniausius anglų kalbos žodžius keliaujant?
 
Išmokti būtiniausius anglų kalbos žodžius lėktuve – nėra įmanoma. Kalbant konkrečiai apie savaitės laikotarpį, kai esi užsienio šalyje – išgirsti vieną kitą anglišką žodį. Rodos, išgirdai vieną anglišką žodį ir jį prisimeni. Gali jį pakartoti ir vaikštai sau laimingas, kol nepamiršti to vienintelio angliško žodžio.
 
Taip pat nėra įmanoma ‘’iškalti’’ angliškus išsireiškimus ar angliškas frazes. Juk net vieną žodį anglišką yra sunku prisiminti dienai praėjus, o dabar kalbame apie anglų kalbos frazes, kurios susidaro iš penkių, aštuonių žodžių. Yra tik kelios angliškos frazės, kurios susidaro iš dviejų, trijų žodžių. Visos kitos yra labai ilgos ir kol žmogus bando visą mėnesį ‘‘kalti‘‘ angliškas frazes, mano mokiniai jau po mėnesio išmoksta susikalbėti angliškai.
 
Žmogus gali išmokyti kitą žmogų tik to, ką pats moka. Aš galiu išmokyti bet kokį žmogų per mėnesį anglų kalbos, nes aš žinau kaip reikia mokyti. Jeigu norite išmokti anglų kalbos greitai ir lengvai be jokio ‚‘‘kalimo‘‘ – Dorotos Dovdos intensyvūs anglų kalbos kursai yra kaip tik Jums.
 
Išties, aš sėdėdavau po penkias valandas per dieną prie anglų kalbos žodynų, knygų ne vienerius metus. Aš verkdavau, roviausi nuo galvos plaukus, dėdavau daugybę pastangų. Man tai buvo lyg užburtas ratas iš kurio rodos neišeisiu gyvenime. Bet, kol gyveni tame pragare ateina diena, kai pradedi matyti šviesą, nes ateina suvokimai kaip reikia mokytis anglų ir apie tuos suvokimus sužino mano mokiniai.
 
Vieną žodį versdavausi pusę valandos. Susirasdavau nežinomą žodį, žvilgtelėdavau į laikrodį, po to vėl žvilgtelėdavau ir žiūriu pusė valandos praėjo. Galvoju nieko sau ir kur tas laikas pralėkė. Į niekur jis pralėkė. Ir taip buvo, kai nežinojau kaip sėkmingai mokytis anglų.
 
Taip pat yra mokinių, kuriems reikia patobulinti anglų kalbos žinias – jie mokosi pagal anglų kalbos kursai pažengusiems programą.
 
Asmeninio arch. nuotr. Asmeninio arch. nuotr.
 
Kokios yra didžiausios klaidos žmonių, kurie bando išmokti anglų kelionėje?
 
Viena didžiausių klaidų, kai nusiperka anglų kalbos žodynus ir bando mokytis lėktuvuose. Tokius dalykus reikėjo daryti prieš kelionę, o ne jos metu. Keliaujant, turite džiaugtis kelionės teikiamais džiaugsmais, o ne galvoti, kad reikėjo visgi išmokti anglų prieš išvykstant.
 
Tam, kad išmoktum anglų – turi žinoti kaip mokytis, jei nežinai pats – privalai susirasti žmogų, kuris žino. Vėlgi jei vis tik nusprendžiate patys kentėti tą nepasisekimo jausmą, kai mokaisi anglų savarankiškai – galite tai daryti, tačiau greitų ir efektyvių rezultatų nesitikėkite, nes jų tiesiog nebus. Prie viso to iš savarankiško anglų kalbos mokymosi ne tik rezultatų greitų nebūna – jų apskritai nebūna metus ir du, o prie viso to begalybę nervinių ląstelių žūsta, kol sėdi ir plėšai sąsiuvinius, vadovėlius iš tos nevilties. Kad laikas eina, o žinių nedaugėja ir vien nuo to bloga pasidaro.
 
Nepatariu mokytis anglų kalbos frazių ir išsireiškimų iš įvairių anglų žodynų. Tai yra pasenęs būdas mokytis anglų kalbos, nėra veiksmingas ir nežada ilgalaikių rezultatų.
 
Reikia laiko informacijos suvokimui. Nėra tokių dalykų, kad pasiimi būtiniausių anglų kalbos žodžių sąrašą ir viską išmoksti atmintinai per penkias minutes. Bet kokios užsienio kalbos mokymasis reikalauja sistemingo laiko paskirstymo ir galų gale žinojimo kaip mokytis.
 
Kokie atsiliepimai apie anglų kalbos kursus internetu?
 
Džiaugiuosi, kad atsiliepimai apie Dorotos Dovdos anglų kalbos kursus internetu yra tik patys geriausi ir mano mokiniai ne tik mokosi, bet iš tiesų išmoksta anglų pagal mano anglų kalbos pamokas. Mokiniai nuolat parašo, kad esu pati geriausia anglų kalbos mokytoja kokią jie turėjo savo gyvenime, nes viską aiškiai paaiškinu. Didžiuojuosi visais savo mokiniais, nes visi jie šaunuoliai.
 
Kaip išmokti anglų, jeigu anglų kalbos pagrindai žinomi?
 
Vienas iš mano populiariausių sudarytų anglų kalbos kursų – anglų kalba pažengusiems. Tai yra lengviausias ir tuo pačiu efektyviausias būdas išmokti ir patobulinti anglų kalbos žinias nuotoliniu būdu. Intensyvių anglų kalbos kursų metu – mokiniai vos per vieną mėnesį patobulina anglų kalbą iki aukšto lygio ir pakeičia darbus, pradeda uždirbti daugiau, būna paaukštinti pareigose ir svarbiausia, kad nereikia anglų kalbos žodžių ‘‘kalti‘‘ . Šių anglų pamokų pažengusiems dėka, vos per mėnesį mokiniai pamato ryškų pagerėjimą šnekamojoje anglų kalboje. Pradeda jaustis laimingesni ir jų rezultatus pastebi net aplinkiniai, šeimos nariai. Kas yra vienas geriausių įvertinimų bet kokiam žmogui. Kas dieną gaunu tūkstančius žinučių iš savo mokinių su gražiausioms padėkom, kad būtent mano anglų kalbos kursai pakeitė jų gyvenimą.
 
Ar iš tiesų užtenka tik vieno mėnesio mokantis anglų kalbos kursuose?
 
Vieno mėnesio užtenka, kad pamatytumėt ryškius rezultatus mokantis anglų kalbos pagal mano sukurtą metodiką. Kituose anglų kalbos kursuose rezultatų galite nepamatyti jokių net ir po dešimties metų ir tai gali pasakyti žmonės, kurie metų metus bando išmokti anglų įvairiuose grupiniuose šnekamosios anglų kalbos kursuose. Tokių žinučių gaunu tūkstančiais kiekvieną dieną, kai žmonės lankė anglų kalbos kursus, bet nesijaučia kažko išmokę.
 
Žinot, čia ir yra didžiausi spąstai. Žmogus tikisi, kad nueis, šnekės angliškai ir išmoks, bet toli gražu nėra viskas taip lengva kaip atrodo. Aš nuolat kartoju, kad užtenka mėnesio, kad išmoktum susikalbėti angliškai. Tai sakau, nes tokius rezultatus pasiekia visi mano mokiniai. Nėra nei vieno, kuris būtų klausęs visų mano patarimų ir būtų neišmokęs. Lygiai tas pats galioja ir pažengusiems.
 
Ką geriau daryti, išmokti anglų prieš kelionę ar mokytis kelionės metu?
 
Anglų kalba kelionėje yra didelis pliusas. Geriausia yra išmokti anglų prieš išvykstant į užsienio šalį, nes keliaujantiems svarbu mokėti anglų. Tokiu būdu apsaugosite save nuo nereikalingo streso, baimės ir nepilnavertiškumo jausmo, kuris apims vos tik suvoksite, kad kalbėti angliškai reikia, o nė žodžio nežinai. Tai yra visą žlugdantis jausmas todėl geriau yra apdrausti save nuo blogų emocijų. Blogas akimirkas visada patiria tie, kurie nemoka net anglų kalbos pagrindų, nes tada jie sėdi, laukia lėktuvo ir galvoja kokie kvaili yra. Nors turėtų džiaugtis kelione.
 
Taigi jeigu norite visą likusį gyvenimą praleisti ‚‘‘kalant‘‘ anglų žodžius – galite tai daryti. Jeigu norite sekančioje kelionėje jaustis laimingesni, savimi pasitikintys – galite susisiekti su manimi ir galiausiai išpildyti savo svajonę.
 
Asmeninio arch. nuotr. Asmeninio arch. nuotr.
 
Kaip susisiekti norintiems patekti į geriausius anglų kalbos kursus?
 
Jeigu norite patekti į Dorotos Dovdos anglų, norvegų, ispanų, italų, vokiečių mokymus – atsiųskit privačią žinutę į facebook puslapį - https://www.facebook.com/dorotadovda/
 
Dorota Dovda kontaktai ČIA.
 
Visus mano video apie anglų, vokiečių, ispanų, italų, norvegų kursus galite rasti šioje NUORODOJE.
 
Daugiau galite skaityti čia:
 
 
 
 
 
  

Žymos: Anglų kalbos pamokos, Anglų kalba, Dorota Dovda

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mergina, grįžusi iš povestuvinės kelionės, skambina motinai:
– Mama, aš siaubingai laiminga...
– Įdomu, greičiau pasakok.
– Na, klausykis: vakar pirmą kartą paruošiau vyrui pietus.
– Tikiuosi pasisekė?
– Dar ir kaip! Jis nusprendė pasamdyti virėją.