Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-11-23

ES nubrėžė ribą: iki kada turi įvykti „Brexit“

  
ES nubrėžė ribą: iki kada turi įvykti „Brexit“
© Flickr.com nuotr.
JK ir ES sutarė, kada baigs „Brexit“ derybas.
JK privalo iš bendrijos pasitraukti iki ateinančių Europos parlamento rinkimų, kuriuose britų politikai jau negalėtų dalyvauti.

Pirmą kartą susitikę Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai sukirto rankomis dėl datos, iki kurios reikia baigti britų pasitraukimo iš bendrijos procedūras.

Antradienį Strasbūre susitiko JK vyriausybės paskirtasis „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas ir ES vyriausiasis derybininkas Guyus Verhofstadtas. Aptariant su procesu susijusias aktualijas britų delegacijos vadovas prasitarė, kad JK vyriausybė jau pradėjo šalies parlamento įtraukimą į derybas, nors dėl to dar bylinėjamasi teisme.
Aukštasis JK teismas įpareigojo vyriausybę tai padaryti, tačiau ši tokį sprendimą apskundė aukščiausiajam teismui, kuris savo žodį tars gruodį.
 
Tačiau panašu, jog ir jo vyriausybė nelauks: pripažinusi pralaimėjimą ji tarsis su parlamentu – tai patvirtino G. Verhofstadtas, kuris neva šį faktą išgirdęs iš D. Daviso.
 
ES derybininkas taip pat priminė, jog JK privalo iš bendrijos pasitraukti iki 2019 metų vidurio, kai vyks Europos parlamento rinkimai, kuriuose britų politikai jau negalėtų dalyvauti. Šiuo metu jie užima 73 vietas iš 751.
 
Manoma, jog sutikdami su teismo sąlygomis britai stengiasi neatsilikti nuo užsibrėžto tikslo ir „Brexit“ derybas pradėti pagal iš anksto parengtą planą – 2017 metų kovą ir baigti per dvejus metus.
 
Vyriausybei pagalius į ratus kiša ne tik minėta byla dėl pralamento įtraukimo į derybas: neseniai galimybė kreiptis į teismą dėl dalyvavime „Brexit“ suteikta Velsui ir Škotijai.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė , brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar mes toli nuo žemės? – išsigandusi klausia kapitono dama, pirmąkart patekusi į audrą.– Ne, tikriausiai koks kilometras...– Ačiū Dievui! O kur toji žemė?– Tiesiai po mumis!