Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Bbc.com, Independent.co.uk   |   2016-02-23

ES referendumas: D. Cameronas viešai pašiepė B. Johnsoną

  
ES referendumas: D. Cameronas viešai pašiepė B. Johnsoną D. Cameronas pašiepė už išstojimą iš ES pasisakiusį Londono merą Borisą Johnsoną.
D. Cameronas savo kalboje netiesiogiai referuodamas į B. Johnsoną, teigė, priešingai nei jo kolega, nesiekiantis perrinkimo, o tik norintis geriausios ateities savo šaliai.

Jungtinės Karalystės (JK) konservatorių partijoje ginčai dėl šalies likimo Europos Sąjungoje (ES) vis labiau aštrėja. Panašu, kad partijos nariai dėl pozicijos Sąjungos atžvilgiu pasidalino į priešingas stovyklas, - skelbė BBC.com.

Davidas Cameronas aiškiai agituoja gyventojus vasarą vyksiančiame referendume balsuoti prieš išstojimą. Nors ir Premjeras stengėsi aktyviai derėtis su ES lyderiais dėl galimų nuolaidų bei išimčių Didžiajai Britanijai, jo nuomone, valstybei naudingiau likti bloke. Visai priešingą poziciją neseniai išsakė Londono meras Borisas Johnsonas, kuris teigė pritariantis JK išstojimui.
Kaip skelbė Independent.co.uk, pastarąją politiko poziciją D. Cameronas savo kalboje pašiepė. Jis, netiesiogiai referuodamas į B. Johnsoną, teigė, priešingai nei jo kolega, nesiekiantis perrinkimo, o tik norintis geriausios ateities savo šaliai. Jo nuomone, išstojimas iš Sąjungos šalį įstumtų į „tamsą ir rūpesčius”, o sėkmingų derybų rezultatai suteiktų pranašumų ir išskirtinį Didžiosios Britanijos statusą visoje ES.
 
Ministras pirmininkas taip pat ragino žmones gerai apsvarstyti balsuojant artėjančiame referendume. Nubalsavus už išstojimą kelio atgal nebus ir valstybė iškart neteks visų narystės privalumų. Pasisakančių prieš likimą Sąjungoje politikų jis taip pat paprašė pateikti alternatyvią valstybės viziją.
 
Priešiškai ES nusiteikę konservatorių partijos nariai teigė, jog valstybė yra pakankamai stipri ir gali susitvarkyti be tokio glaudaus bendradarbiavimo ir susisaistymo su kitomis Europos valstybėmis. Žurnalistų paklausti, ar partijoje šiuo klausimu kyla rimti nesutarimai, politikai šį faktą neigė ir tvirtino, jog vyrauja harmonija.
 
Paskutiniais duomenimis, 122 partijos nariai pritaria likimui ES, 106 pasisako už išstojimą, o 102 dar nėra tvirtai apsisprendę. D. Cameronas savo kolegoms leido likti skirtingose pozicijose, tačiau tai laikoma neįprasta praktika, kuri sunkiai dera su vyriausybės kolektyviškumo sąvoka.
 
  

Žymos: David Cameron, Referendumas, Boris Johnson, ES

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Stovi ežiukas ant kelmo ir sako:

– O, š... koks aš stiprus, o, š... koks aš stiprus…

Ateina meška, tik švyst viena ranka ir nutrenkia ežiuką, o tas ir sako:

– O, š... koks aš stiprus! Stiprus, bet lengvas!