Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   The Independent   |   2015-02-09

Europoje nusižengusius vairuotojus baudos pasieks ir Anglijoje

  
Europoje nusižengusius vairuotojus baudos pasieks ir Anglijoje Anglijos vairuotojai gaus baudas iš kitų Europos šalių

Didžiosios Britanijos vairuotojams, nusižengusiems kelių eismo taisyklėms Europoje, baudos paštu ateis į namus. Pagal naujausius planus, Europos Sąjungos kelių eismo institucijos pirmą kartą turės galimybę pasiekti ir Didžiosios Britanijos vairuotojų duomenis, - praneša portalas independent.co.uk.

Europos keliuose nusižengę Jungtinės Karalystės vairuotojai iki šiol galėjo būti nubausti tik tuo atveju, jei įvykio metu juos sustabdydavo vietinė šalies kelių policija. Jei pražanga buvo įamžinta kameros, o mašina registruota Anglijoje, Europos Sąjungos šalys neturėjo galimybės pasiekti vairuotojo domenų ir atitinkamai nubausti. Baudos paštu pasiekdavo tik tuos vairuotojus, kurie mašinas būdavo išsinuomavę iš vietinių nuomos kompanijų.
  
Baudos dėl greičio viršijimo, važiavimo per raudoną šviesą, vairavimo apsvaigus, mobijaus telefono naudojimo vairavimo metu, pasieks ir Jungtinės Karalystės vairuotojų namų duris. Prasižengusio vairuotojo asmeninė informacija bus gaunama naudojant mašinos registracijos numerį. Vairuotojui paštu bus išsiųsta bauda. Laiškas, prašantis sumokėti baudą bei grasinantis teisminiais veiksmais, bus parašytas šalies, kur gyvena vairuotojas, kalba.
Projektas įsigalios nuo gegužės, jei bus patvirtintas Europos Parlamente. Balsavimo metu tikimasi sulaukti daugumos palaikymo. Tai bus pirmas kartas istorijoje, kai visos 28 Europos Sąjungos šalys dalyvauja gyventojų duomenų pasikeitime. Didžiosio Britanijos policija taip pat turės galimybę nubausti Anglijos keliuose prasižengusius užsieniečius vairuotojus.
 
„Niekas nenori sulaukti laiško, pranešančio apie nusižengimą kitoje šalyje ir prašančio susimokėti baudą. Tačiau dauguma pritaria, jog tai, kad nuo šiol visi Europos gyventojai bus baudžiami nepaisant kokioje šalyje gyvena, yra teisinga praktika”, - sakė ES Parlamento derybininkė Ayala Sender.
 
„Nėra tesinga, jei užsieniečiai vairuotojai lieka nenubausti už greičio viršijimą Jungtinėje Karalystėje. Mes džiaugiamės dėl naujų pakeitimų. Tačiau baudžiamoji atsakomybė turėtų būti vienoda ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse” - teigė transporto departamento atstovas spaudai.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Kelių eismas, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?