Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-06-21

Garsioje byloje – pagalbos šauksmas

  
Garsioje byloje – pagalbos šauksmas J. Assange’o pageidavimas išsiųstas į Ekvadoro sostinę Kitą.

„Wikileaks“ organizacijos įkūrėjas Julianas Assange’as antradienį vakare paprašė Ekvadoro suteikti jam politinį prieglobstį. Dėl slaptų diplomatinių pranešimų viešinimo prieštaringai vertinamas vyras įžengė į Ekvadoro ambasadą Londone su prašymu suteikti jam apsaugą.

J. Assange’as tokių veiksmų ėmėsi norėdamas išvengti ekstradicijos į Švediją, kurioje jam reiškiami įtarimai seksualiniais nusikaltimais prieš dvi moteris 2010 metais. „Wikileaks“ įkūrėjas ir jo šalininkai baiminasi, kad švedai jį išduos JAV, kur už slaptų duomenų nutekinimą J. Assange’ui gali grėsti net mirties bausmė.
Australas gegužės pabaigoje pralaimėjo bylą Londono aukščiausiame teisme dėl ekstradicijos sustabdymo į Švediją. Jis iki birželio pabaigos turi galimybę įtikinti Žmogaus teisių teismą Strasbūre imtis jo bylos. Tokiu atveju jo išdavimas Švedijai būtų atidėtas iki to teismo sprendimo.
 
Ekvadoro ambasada trečiadienį pranešė, kad remdamasi Jungtinių Tautų žmogaus teisių deklaracija ši šalis svarsto kiekvieną pagalbos prašymą. J. Assange’o pageidavimas išsiųstas į Ekvadoro sostinę Kitą.
 
Prie Ekvadoro ambasados laukia daugybė žurnalistų, tačiau pakalbėti su pačiu J. Assange’u kol kas niekam nepavyko. Jis išplatino trumpą pranešimą, kuriame dėkoja Ekvadoro ambasadoriui ir Vyriausybei už galimybę kreiptis pagalbos. Prie ambasados Londone J. Assange’o laukia ir policija.
 
Naktį praleidęs ambasadoje jis pažeidė paleidimo už užstatą sąlygas, nes nenakvojo teismui nurodytuose namuose. Londono policijos vadovybė pranešė, kad J. Assange’as, išėjęs iš ambasados, bus iškart suimtas.
 
 
  

Žymos: Julian Assange, Wikileaks, Ekvadoras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas įkrito į balą. Mama barasi:
– Kaip tu galėjai, kodėl tu toks išsiblaškęs! Ir dar vilkėdamas naują kostiumą!
– Mamyte, taip greitai viskas įvyko, kad aš nespėjau jo nusivilkti!