Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2014-04-15

Gigantiškų žiurkių populiacija Anglijoje didėja 

  
Gigantiškų žiurkių populiacija Anglijoje didėja
© Liverpool Echo
Beveik metro ilgio žiurkės sparčiai plinta didžiuosiuose Jungtinės Karalystės miestuose.

Anksčiau aptinkamos tik užmiestyje ir fermose, katės dydžio nuodams atsparios žiurkės sparčiai plinta miestuose. Daugiausiai kenkėjų aptikta Liverpoolyje, Birminghame ir Londone, rašė dailymail.co.uk.

 Viena iš didžiausių kenkėjų kontrolės įmonių šalyje „Whelan Services“ pranešė, kad didžiulių graužikų populiacija didėja ir plinta į gyvenamuosius miestų rajonus. Pagrindinė žiurkių migracijos priežastis – neapdariai išmetamos maisto atliekos. Ekspertai pastebėjo, kad daugelį metų naudoti graužikų nuodai šiems padarams nebeveikia.
 
Kenkėjų naikintojai kreipėsi į Vyriausybę prašydami sugriežtinti veiksmus dėl peraugusių parazitų ir ragindami kreiptis į Europos Sąjunga dėl naujų nuodų patvirtinimo. „Whelan Service“ darbuotojo Seano Whelano teigimu, gigantiškų žiurkių ženkliai ir greitai daugėja. „Padaugėjo skambučių dėl didžiulių graužikų. Per praėjusius metus katės dydžio žiurkių pagavome 15 proc. daugiau nei anksčiau. Mūsų nebestebina pelės monstrės, tik nesu tikras, kodėl jos taip išaugo“, - kalbėjo parazitų naikintojas.
 
Peraugusios žiurkės - įprastas reiškinys parazitų naikintojams.
 
„Žiurkių kelionės į miestus – paaiškinamos. Žmonės išmeta maistą net gatvėse, ką jau kalbėti apie nesandarias šiukšlių dėžes. Graužikai, kaip ir kiti parazitai, grįžta ten, kur randa ėsti. Tad dėl artimoje aplinkoje atsiradusios žiurkės 99,9 proc. kaltas pats žmogus. Jie net nežinodami prisijaukina tuos padarus“, - pridėjo S. Whelanas.
 
Žiurkės klesti esant drėgnam orui ir krituliams, kurių per pastaruosius metus Jungtinėje Karalystėje iškrito itin daug. Vyriausybei sumažinus biudžetą parazitų naikinimo tarnyboms, ne visi graužikai gali būti pagaunami ir išnaikinami. Kenkėjų kontrolės tarnyboms susirūpinimą kelia ir tai, jog mutavusios žiurkės gali nešioti žmonėms mirtinas ligas. Kadangi graužikai atsparūs nuodams, tikėtina, jog jų pernešamos ligos taip pat joms nekenkia, tad išoriškai serganti žiurkė neatskiriama nuo sveikos.
 
„Whelan Services“ darbuotojų teigimu, įprastos peraugusios žiurkės ilgis siekia apie 70 cm nuo nosies iki uodegos. Panašaus dydžio parazitų pagauta ir Stokholme bei Dubline.
  

Žymos: Parazitai, Žiurkės,, Ligos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi blondinės važiuoja mašina. Viena sako:
– Klausyk, gal gali važiuoti lėčiau, nes man baisu...
– Na, jei labai bijai, tai užsimerk, kaip aš!