Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-09-16

Imigrantas akademikas: „Britai – ištvirkėlių, nevalų ir alkoholikų tauta, linkusi į žiaurumą“

  
Imigrantas akademikas: „Britai – ištvirkėlių, nevalų ir alkoholikų tauta, linkusi į žiaurumą“ Portugalo akademiko išleista britus smerkianti knyga sukėlė sąmyšį D. Britanijoje.

Portugalas akademikas, 25-erius metus gyvenantis Anglijoje, parašė knygą apie britų kultūrą, įpročius bei požiūrį į gyvenimą. Bestseleriu tapusiame kūrinyje Joao‘is Magueijo‘as vadina britus „purvinais gyvuliais“, „rasistais“, „ksenofobikais“, alkoholikais ir kitokiais neigiamais epitetais.

 Knygoje autorius pasakoja apie savo pažintį su britais nuo atvykimo mokytis į Cambridge‘o universitetą. Jame, susipažinęs su studentais, rašytojas nustėro išvydęs jų alkoholio vartojimo kultūrą: „Įprasta, kad žmogus išgeria 12 skardinių ar du kibirus alaus vienas pats. Nuo tokio kiekio pasigertų net arklys, tačiau britams tai normalu. Anglijoje tikras vyras privalo gerti kaip kempinė, valgyti kaip skeletas ir, galiausiai, viską išvemti, o po to tęsti vakarėlį lyg niekur nieko“, - knygoje „Perkepti didkepsniai“ rašė J. Magueijo‘as.
Ketvirtį amžiaus D. Britanijoje gyvenančiam portugalui neįtiko ir visuomenės struktūra: „Klasių susiskirstymas čia – vienas iš seniausių pasaulyje. Pradedant nekintančiu kolonijinių laikų snobizmu ir baigiant nuo senovės nepakitusiu rasizmu ir save griaunančia ksenofobija. Britanija išlikusi beveik tokia pat, kaip viduramžiais“.
 
Akademikas aprašė ir britų higienos ypatumus, teigdamas, kad ši tauta – nevalyva: „Apsilankęs daugybės anglų namų ar mokyklų tualetuose supratau, kad net mano močiutės vištidė – švaresnė nei tos išvietės. Tai – paprasčiausiai šlykštu“. Tai pat kandžių pastabų rašytojas negailėjo ir tautos charakteriui nusakyti. Pasak jo, britai turi patologinį polinkį į agresiją ir linkę ją demonstruoti.
 
Kalbėdamas apie britų sveikatą ir rūpestį savimi, portugalas teigė nesistebintis, kad daugelio anglų juosmens apimtis siekia 3 metrus, mat jų dažnai valgomą žuvį su keptomis bulvytėmis prieš vartojant norisi nuplauti indų plovikliu.
 
Knygoje, kurios egzempliorių Portugalijoje parduota 20 tūkst., rašoma, jog britės moterys – gyvena pernelyg palaidą seksualinį gyvenimą ir tuo didžiuojasi. Britai tėvai savo vaikus meta iš namų vos sulaukusius pilnametystės arba, dar blogiau, likusių namie prašo mokėti nuomą. „Niekad anksčiau nebuvau patekęs į tokių gyvulių būrį. Anglai – žiaurūs ir nevaldomi laukiniai ir nenuspėjami žvėrys“, - savo nuomonę dėstė akademikas.
 
Ši knyga sukėlė didžiulį šurmulį Anglijos visuomenėje, mat joje rašoma ir apie akademiniam sluoksniui priklausančių žmonių elgesį, ištvirkavimus bei lėbavimą. Taip pat neigiamai atsiliepiama apie medikų darbą ir sveikatos priežiūrą. Nors Portugalijoje J. Magueijo‘o kūrinys sulaukė neįtikėtinos sėkmės, į anglų kalbą jo versti neketinama.
 

  

Žymos: Kultūra, Joao Magueijo,, Knygos, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
– Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.