Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-14

Iš kur Londone atsirado tūkstančiai laukinių papūgų?

  
Iš kur Londone atsirado tūkstančiai laukinių papūgų?
© Flickr.com
Spėjama, kad papūgas paleisti galėjo Jimi Hendrixas.
Esama daugybė teorijų, kaip papūgos atsidūrė mieste.

Jei kada Londone pastebėjote skraidančią papūgą, akys jūsų, tikriausiai neapgavo. Jungtinėje Karalystėje kartu su įprastais sparnuočiais gyvena dešimtys tūkstančių šių egzotiškų, skaisčiai žalių paukščių.

Kol kas tiksliai nežinoma, kaip papūgos atsirado gamtoje, kurioje jos nesiveisia natūraliai. Manoma, kad tai galėjo nutikti prieš keletą dešimtmečių. Ekpertai mano, jog mažiausiai pora papūgų tiesiog paspruko iš narvų, kai buvo gabenama į turgų, apie 1855-uosius.
Tačiau esama ir keistų teorijų. Pirmoji iš jų – papūgos paspruko per filmavimą. 1951-aisiais Vakarų Londone režisierius Humprey'is Bogartas kūrė filmą „Afrikos karalienė“, kuriame filmavo daugybę laisvai skraidančių papūgų. Kalbama, kad po filmavimo papūgų niekas taip ir nesugaudė. Dar keistesnė teorija tokia, jog nuo narkotikų apkvaitęs Jimi Hendrixas paleido pro langas papūgas, pavadintas Adomu ir Ieva.
 
Nors visiškai neaišku, iš kur žaliosios čirškutės atsirado Didžiojoje Britanijoje, akivaizdu, kad jos puikiai pritapo ir pradėjo daugintis. Lygiai taip, kaip kadaise nežinia iš kur atsiradusios pilkosios voverės.
 
Papūgų vien Londone šiuo metu skaičiuojama apie 50 tūkst. Daugiausiai jų gyvena vakarinėje miesto dalyje, parkuose noriai bendrauja su žmonėmis, lesa iš rankų. Tačiau vis dažniau šiuos paukščius galima išvysti ir kitose miesto dalyse.
 
 
  

Žymos: Gamta, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“