Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.com   |   2016-10-29

Įspėjmas: Rusija užimtų Baltijos šalis per 36 valandas

  
Įspėjmas: Rusija užimtų Baltijos šalis per 36 valandas
© wikipedia.com
Rusija regione turi daugiau ginkluotės nei NATO.
Tarp Rusijos ir Vakarų tvyro politinė įtampa.

JAV ekspertų komisija nustatė, jog Rusija galėtų be vargo nugalėti NATO karinius dalinius, dislokuotus Baltijos valstybėse, ir nepalikti sąjungininkėms kitos išeities, kaip tik pripažinti praradus rytines savo sąjungos nares.

 Pasak JAV ekspertų, NATO daliniai Baltijos šalyse yra visiškai neorganizuoti ir išdėstyti taip, jog vietoj to, jog atgarsintų Rusiją nuo minties pradėti puolimą, jie kursto jį.
Ekspertai kompiuterio pagalba simuliavo tokią karinę intervenciją, kokią Rusija vykdė 2014 metais Kryme. Pasak jų, naudodama tokią taktiką Rusijos kariuomenė prie Rygos ar Talino sienos atsirastų per mažiau nei 60 valandų.
 
Baltijos regione Rusija turi dvigubai daugiau karių negu NATO, ir turi geresnę sunkiąją ginkluotę negu sąjungininkai, todėl kai kuriais simuliacijos atvejais Baltijos šalių sostinės buvo užimtos per mažiau nei 36 valandas.
 
Ekspertai priėjo galutinės išvados, jog Baltijos regione esant dabartiniam skaičiui NATO karių ir ginkluotės, sąjungininkai nesugebėtų apginti Rytinių savo sienų.
 
Toks karinis žaidimas – simuliacija buvo atliktas po to, kai pastaruoju metu tarp Rusijos ir Vakarų tvyro politinė įtampa. Per pastarąsias keletą savaičių Rusijos kariniai laivai plaukė pro Jungtinę Karalystę ir manevravo Baltijos jūroje, o į Kaliningradą buvo atgabenta galingų raketų.
 
  

Žymos: NATO, Baltijos šalys, Rusija, ginyba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Prieš penkis metus man išgert kibirą alaus būdavo vieni juokai, o dabar išgeriu tik pusę...
– Tai ką, sveikata sušlubavo?
– Ne, snukis taip išpurto, kad giliau į kibirą nelenda.