Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-05-10

JK dar labiau kils maisto kainos

  
JK dar labiau kils maisto kainos
© Pixabay nuotr.
Pastebimas ryškus kontrastas tarp Vyriausybės pasitikėjimo (Brexit) ir pramonės atstovų keliamų būsimų problemų.

Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai sulaukė dar vieno nemalonaus smūgio. ekspertų teigimu, maisto produktų kainos, po to, kai šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), ženkliai kils.

Vienintelis kelias išvengti kainų šuolio - premjerės Theresos May žadėtas susitarimas dėl laisvos prekybos rinkos, kuris, kaip atrodo dabar, vis dėlto yra gana sunkiai pasiekiamas, o kai kurių teigimu - neįmanomas.
Šiuo metu importuoti maisto produktai iš ES sudaro apie 30 proc. šalies maisto rinkos. Ekonomistų manymu yra „neįmanoma", kad įvykus „Brexit" bei atsiradus naujiems muitams kainos išliktų tokios pačios.
 
Lordų rūmuose pristatytos ataskaitos duomenys taip pat atskleidė, kad net ir pasiekus susitarimą dėl laisvos prekybos, kainos išaugtų dėl papildomų tarptautinės prekybos reguliavimų bei patikrų.
 
Tuo tarpu blogiausio scenarijaus atveju, jei JK iš Sąjungos pasitrauks be jokio susitarimo, šalies kompanijos patirs ypač didelę įtampą, o kai kurios gali likti ir be prekių tiekimo.
 
„Pastebimas ryškus kontrastas tarp Vyriausybės pasitikėjimo (Brexit) ir pramonės atstovų keliamų būsimų problemų.", - sakė Lordų rūmų atstovas Lordas Teversonas ir pridėjo, kad nepaisant to, kad ministrai atsisako atkreipti dėmesį į iškilsiančias problemas, tarp jų ir maisto kainų augimą bei tiekimą, maisto pramonės atstovai, importuotojai, muitinių darbuotojai bei vartotojų organizacijos garsiai prašo atkreipti į tai dėmesį.
  

Žymos: Maisto kainos, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas dalijasi gyvenimo išmintimi su sūnumi:
– Sūnau, jei moteris užsisės ant sprando, nenusimink. Juk tada tau jos nebereikės nešioti ant rankų!